Yıldıztabya Antika İkinci El Eski Kullanılmış Kitap Alanlar

Yıldıztabya Antika İkinci El Eski Kullanılmış Kitap Alanlar

İstanbul Yıldıztabya Antika Kitap Alanlar, Yıldıztabya İkinci El Kitap Alanlar, Yıldıztabya Eski Kitap Alanlar, Yıldıztabya Kullanılmış Kitap Alanlar, Yıldıztabya Antika Kitap Alan Yerler, Yıldıztabya İkinci El Kitap Alan Yerler, Yıldıztabya Eski Kitap Alan Yerler, Yıldıztabya Kullanılmış Kitap Alan Yerler, Yıldıztabya Antika İkinci El Eski Kullanılmış Kitap Alım Satım, Yıldıztabya Sahaf, Yıldıztabya 2.el Roman Hikaye Alan Firmalar, Yıldıztabya Eski Basım Dergi Ansiklopedi Alan Dükkanlar, İstanbul Yıldıztabya Almanca İngilizce Fransızca Arapça Farsça Dil Kitapları Alan Yerler, Yıldıztabya Dergi,Kartpostal, Gazete, Ferman Ve Dökümanlar Alınır Satılır, Yıldıztabya El Yazma Osmanlıca Kitap Alım Satım, İstanbul Yıldıztabya Antika Osmanlı El Yazması Kitap Alan Yerler, Yıldıztabya Toplu Kitap Alım Satım.

Yıldıztabya Antika Kitap Alanlar

Yıldıztabya Antika Kitap Alanlar, İstanbul Yıldıztabya Antika Kitap Alan Yerler, Yıldıztabya Antika Kitap Alım Satım, Yıldıztabya Antika Kitap Satmak İstiyorum. Yıldıztabya Antika Kitap , Roman, Dergi, Hikaye, Gazete, Kartpostal, Ferman, Döküman Alan Dükkanlar.

Yıldıztabya İkinci El Kitap Alan Yerler

İstanbul Yıldıztabya İkinci El Kitap Alanlar, Yıldıztabya İkinci El Kitap Alan Yerler, Yıldıztabya İkinci El Kitap Alım Satım, Yıldıztabya İkinci El Toplu Kitap Satmak İstiyorum.

Yıldıztabya Eski Kitap Alım Satım

Yıldıztabya Eski Kitap Alım Satım, İstanbul Yıldıztabya Eski Kitap Alanlar, Yıldıztabya İkinci El Kitap Alan Yerler, Yıldıztabya Eski Kitap Alan Dükkanlar Firmalar.

Ayva, eski zamanlardan beri kullanılan bir meyvedir. Romalılar bu meyvenin değerini çok iyi biliyorlardı ve baldan parfüme kadar birçok şeyde ayva kullandılar. Ayva çiğ tüketilmesi tavsiye edilmez. ama biz Türkler ayvayı çiğ, tatlı, komposto, reçel veya jöle veya çay ile tüketiyoruz. Ayva, şeker, protein, organik asit, B2, C, A vitamini, bakır, demir, potasyum gibi mineraller açısından zengin bir kış meyvesidir. Ek olarak, tohumlar ayrıca yağ ve protein içerir. Ayva’nın faydalarına bir göz atalım: 1. Karaciğer tembelliğini önler. 2. Ayva şurubu ishale karşı etkilidir. 3. Damar sertliğini önler. 4. Kan basıncını düşürür. 5. Bronşit, tüberküloz ve öksürük gibi hastalıkların tedavisinde kullanılır. 6. Safrayı geliştirir. 7. hayvan tohumları haşlanır ve sarhoş, göğsünü yumuşatır. 8. Ayva tohumlarından yapılan merhem çatlakları gidermek için kullanılır. 9. Ayva çiçeği baş ağrısını azaltır ve kalp ve beyin için de iyidir. 10. Ayva çocukların sağlığının korunmasına yardımcı olur ve büyüme ile gelişmeyi hızlandırır. 11. Kalp, akciğer, göz, mide, boğaz, bağırsak ve ağız hastalıklarının tedavisinde kullanılır. 12. Hazımsızlığı önler. 13. Cildi ve tırnakları yerinde tutar ve daha parlak, sağlıklı hale getirir. 14. Sinir sistemini güçlendirir. 15. Kış mevsiminin ana hastalıkları olan grip ve soğuk hastalıkların iyileşmesini hızlandırır. 16. Ağız kokusunu önler. 17. Vücudu yorgunluk ve bitkinlikten korur. 18. Varis tedavisinde de kullanılır. 19. Kandaki kötü kolesterolü azaltır. 20. Tereyağında pişirilen ayva balgamı giderir. 21. Ayva yaprakları demlendiğinde ve içildiklerinde kişiyi sakinleştirir ve uykusuzluktan kurtarırlar. 22. Kalpteki üzüntü ve çarpıntı birebirdir. 23. Ayva refakatçisi yaşlıların ayaklarındaki sertliği önler. 24. Burun kanamalarını ortadan kaldırmak için, ayva suyunun buruna çekilmesi önerilir. 25. Ayva dizanteri tedavisinde kullanılır. 25. Ayva suyu kilo almak isteyenler tarafından rahatlıkla kullanılabilir. Çünkü ayva suyu iştah açar. 26. Ayva yaprağı kaynatılır ve soğutma suyu ile göze kompres uygulanırsa, göz enfeksiyonları azalacaktır. 27. Kanı temizler. 28. Yüz ve boyun kırışıklıklarını iyileştirerek kadınların güzelliğini artırır. 29. Egzama kaşıntısını azaltır. 30. Ayva’nın şeker oranı diğer meyvelerden daha düşük olduğu için şeker hastaları tarafından kolayca tüketilebilir. Sayma faydaları ile bitmeyen ve mutfaklarımızda eksik olmaması gereken bu meyveyi her zaman tüketmeliyiz; ama ayvada dikkat edilmesi gereken birkaç şey var. Bunlar: 1. Kabızlığı olanlar ve tansiyonu düşük olanlar yemek yememelidir. 2. çiğ ayva yemek tavsiye edilmez. Komposto, jöle, reçel veya kül halinde yemek daha uygundur.

Yıldıztabya Kullanılmış Kitap Alanlar

İstanbul Yıldıztabya Kullanılmış Kitap Alanlar,Yıldıztabya Kullanılmış Kitap Alan Yerler,Yıldıztabya Kullanılmış Kitap Alım Satım,Yıldıztabya Kullanılmış Kitap Alan Dükkan Firma.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 × three =