Sivrice Antika Eşya Alanlar Ve Alan Yerler

Sivrice Antika Eşya Alanlar Ve Alan Yerler

Elazığ Sivrice Antika Eşya Alanlar Ve Alan Yerler, Sivrice Antika Alanlar, Sivrice Antika Alan Yerler, Elazığ Sivrice Antika Eşya Satmak İstiyorum, Sivrice İkinci El Kitap Alanlar, Sivrice Plak Alan Yerler, Elazığ Sivrice Gümüş Alım Satım, Elazığ Sivrice Antika Obje Bakır alan dükkanlar, Sivrice Antika Halı eksperi ekspertizi, Elazığ Sivrice Eski Kullanılmış Antika değeri taşıyan eşya alanlar.

Sivrice Plak Alanlar Ve Alan Yerler

Sivrice 33’lük Plak Alanlar, Sivrice 45’lik Plak Alanlar, Sivrice 78’lik Plak Alanlar, Sivrice Antika Aksesuar Alanlar, Sivrice Antika Alanlar. Sivrice Antika Avize Alan Yerler, Sivrice Antika Berat Alanlar, Sivrice Antika Bindallı Alanlar, Sivrice Antika Hereke Halı Alan Yerler. Sivrice Antika ipek Halı Alanlar, Sivrice Antika Kama Alanlar, Sivrice Antika Kapı Alanlar, Sivrice Antika Gramafon Alanlar, Sivrice Antika Gümüş Alanlar. Sivrice Antika Hançer Alanlar, Sivrice Antika Eşya Alanlar, Sivrice Antika Ferman Alanlar, Sivrice Antika Fotoğraf Makinesi Alanlar.

Sivrice Gümüş Alanlar Ve Alan Yerler

Sivrice Antika Kartpostal Alanlar, Sivrice Antika Kılıç Alanlar, Sivrice Antika Kupa Alanlar, Sivrice Antika Kuranı Kerim Alan Yerler. Sivrice Antika Madalyon Alanlar, Sivrice Antika Mobilya Alanlar, Sivrice Antika Müzik Aletleri Alanlar, Sivrice Antika Müzik Seti Alanlar, Sivrice Antika Nişan Alanlar. Sivrice Antika Obje Alanlar, Sivrice Antika Oyuncak Alanlar, Sivrice Antika Porselen Yemek Takımı, Sivrice Antika Rozet Alanlar, Sivrice Antika Saat Alanlar. Sivrice Antika Sürahi Alanlar, Sivrice Antika Tekke Malzemeleri Alanlar.

Mont-aux Kaynakları

Şaşırtıcı tepeler şelaleler ile kaplı. Güney Afrika’daki Drakensberg sıradağlarındaki yüksek plato sınırlarını çizmektedir.

Güney Afrika’daki Drakensberg sıradağlarının kuzey ucunda, düz tepelerin kıvrımlı bir duvarı, çim kaplı platolar üzerinde gökyüzüne yükselir. Amfitiyatro olarak bilinen bu oluşum, hilal şeklinde bir kule görünümü verir ve bataklık ve sis platosu Mont-aux Springs’in dik kenarlarını oluşturur ve 3200 metreden fazla bir zirveye bakmaktadır.

8055_montoux2Mont-aux Resources, kristal berraklığında suların dünyaya geldiği bir yerdir. Tugela Nehri buradan başlıyor ve hafif bir trendin ardından bir ok olarak öne çıkıyor, olağanüstü güzel vahşi çavdar ve şelaleye dönüşüyor ve Amfitiyatro’nun kenarlarından dökülüyor. 948 metrelik düşme mesafesi, onu dünyadaki en yüksek ikinci şelale yapıyor.
İki Fransız misyoner, bu kaynak sularından esinlenerek bu dağ Mont-aux Sources adını verdi. Sotho halkının dilinde, bu yerin adı ‘Phofung’: Eland Land. Eland, Güney Afrika’ya özgü bir antilop türüdür. Platoyu 1836’da keşfeden misyonerler, Atlantik Okyanusu’na, bazıları Hint Okyanusu’na akan birçok büyük nehrin kaynağı olduğunu fark ettiler. Dağa doğru ilerledikçe, rehberleri bir eland’a çarptılar ve yazdıklarına göre, aç ve yoldan bıkmış takım bu antilopu “hemen kızarttı ve yuttu”.

Platonun sınırlarında iki büyük kaya çıkıntısı vardır. Uzun, sivri bir dişi andıran Sentinel (Sentry), 4 km 8055_montoux, Amfitiyatro duvarının bir ucunu işaretler. Diğer ucunda muhteşem bir taş kaidedir. Listem Buttress (Doğu payandası) aşağıdaki zümrüt yeşili vadisinin üzerinde gizemli ve sakin bir şekilde uzanır. Amfiteatr geceleri sert ve tehditkar bir atmosfer sunuyor. Güneş doğmaya başladığında aniden yüzleşir ve yüksek surian altın bir şansa dönüşür. Mont-aux-Sources’a tırmananlar biraz terkedilmiş olsa da, “insanlar büyüleyici bir manzara bekliyor. Zirve, Drakensberg’in doğu sınırını örten sarp kayalıklarda diğer harika zirvelerin göz kamaştırıcı manzarasına sahiptir. Drakensberg veya Ejderha Dağları, bu ismi bir zamanlar burada yaşadığına inanılan ateş soluyan ejderhanın hikayesinden türemiştir. Dağ silsilesi 150 milyon yıl önce meydana gelen volkanik bir patlama sonucu oluştu.

Yerkabuğundaki çatlaklardan fışkıran erimiş lav soğuduktan sonra, daha sonraki lav deşarjı altında kaldı. Volkanik patlama sona erdikten sonra, 1500 m kalınlığa ulaşan katılaşmış lav katmanı Güney Afrika’nın büyük bir bölümünü kaplamaktadır. Su ve rüzgârın o tarihten sonra başlayan aşındırıcı etkisi ile vadiler ve kuzenler oluşurken gökyüzüne uzanan kaya oluşumları ortaya çıkmıştır.

Drakenberg kozalarında ve pasajlarında yankılanan gürültülü çığlıklar, burada yaşayan ve çok insan olan kanyon Babunlar’a aittir. Bu çağrılar aslında üyeleri 15 ila 100 arasında değişen babun ailelerinin geri kalanı için bir tehlike uyarısıdır. Babunlar buna hemen tepki verir. Sık sık uyarı çığlıkları atarken, kadınlar ve gençler tarafından yönetilen yüksek ovalarda dolaşıyorlar. Ancak, düşmanları leoparla karşılaşırsa, sert ve ani bir çıkış yapabilir, taşlı saldırı yapabilir ve yağmacı geri adım alana kadar üzerinde yürüyebilirler. Bir grup Boer Voortrekker, 1837’de Mont-aux Source yakınlarındaki Drakenberg’in eteklerini düşürdü. Afrika’daki Hollandalı yerleşimcilerin (Boer) torunları Voortrekkens (ileri öncüler) Cape Colony’deki İngiliz kurallarını beğenmedi ve boş topraklar aramaya başladı kendi dilleri, yaşam tarzları ve dinleri ile bir Afrika devleti kurabilirlerdi.

Sivrice İkinci El Kitap Alanlar Ve Alan Yerler

Sivrice Antika Tombak Alanlar, Sivrice Antika Tombak Bakır Alanlar, Sivrice Antika Tüfek Alanlar, Sivrice Antika Yağlı Boya Tablo Alanlar. Sivrice El Yazması Kuranı Kerim Alanlar, Sivrice Eski Eşya Alanlar, Sivrice Antika Dürbün Alan Yerler. Sivrice Antika Duvar Saati Alan Yerler, Sivrice Antika Yağlı Boya Tablo Eşya Alanlar. Sivrice Antika Askeri El Yazması Mektup Eşya Alanlar, Sivrice Osmanlıca Kitap Alanlar, Sivrice Plak Alanlar, Sivrice Osmanlı Malzemeleri Alanlar. Sivrice Hat Yazısı Alanlar, Sivrice Hilye-i şerif Alanlar, Sivrice El Yazması Kitap Alan Yerler, Sivrice Eski Köstekli Saat Alan Yerler, Sivrice Eski Tuğralı Gümüş Alanlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

five × 4 =

WhatsApp chat