Simav Antika Eşya Alanlar Ve Alan Yerler

Simav Antika Eşya Alanlar Ve Alan Yerler

Kütahya Simav Antika Eşya Alanlar Ve Alan Yerler, Simav Antika Alanlar, Simav Antika Alan Yerler, Kütahya Simav Antika Eşya Satmak İstiyorum, Simav İkinci El Kitap Alanlar, Simav Plak Alan Yerler, Kütahya Simav Gümüş Alım Satım, Kütahya Simav Antika Obje Bakır alan dükkanlar, Simav Antika Halı eksperi ekspertizi, Kütahya Simav Eski Kullanılmış Antika değeri taşıyan eşya alanlar.

Simav Plak Alanlar Ve Alan Yerler

Simav 33’lük Plak Alanlar, Simav 45’lik Plak Alanlar, Simav 78’lik Plak Alanlar, Simav Antika Aksesuar Alanlar, Simav Antika Alanlar. Simav Antika ASimav Alan Yerler, Simav Antika Berat Alanlar, Simav Antika Bindallı Alanlar, Simav Antika Hereke Halı Alan Yerler. Simav Antika ipek Halı Alanlar, Simav Antika Kama Alanlar, Simav Antika Kapı Alanlar, Simav Antika Gramafon Alanlar, Simav Antika Gümüş Alanlar. Simav Antika Simavçer Alanlar, Simav Antika Eşya Alanlar, Simav Antika Ferman Alanlar, Simav Antika Fotoğraf Makinesi Alanlar.

Simav Gümüş Alanlar Ve Alan Yerler

Simav Antika Kartpostal Alanlar, Simav Antika Kılıç Alanlar, Simav Antika Kupa Alanlar, Simav Antika Kuranı Kerim Alan Yerler. Simav Antika Madalyon Alanlar, Simav Antika Mobilya Alanlar, Simav Antika Müzik Aletleri Alanlar, Simav Antika Müzik Seti Alanlar, Simav Antika Nişan Alanlar. Simav Antika Obje Alanlar, Simav Antika Oyuncak Alanlar, Simav Antika Porselen Yemek Takımı, Simav Antika Rozet Alanlar, Simav Antika Saat Alanlar. Simav Antika Sürahi Alanlar, Simav Antika Tekke Malzemeleri Alanlar.

Tırnaklarınızdaki bir anormallik genellikle yetersiz beslenme, hormonal dengesizlik ve hatta melanom gibi ciddi bir sorunun ilk belirtisi olabilir. Bu yazıda, tırnaklarınızın ortaya çıkarabileceği bazı sağlık sorunları hakkında konuşacağız.

6969_Tırnaklar esas olarak keratin, ölü proteinlerden oluşur. Keratin, hayvanların boynuzlarını, toynaklarını ve pençelerini oluşturan aynı maddedir. Bununla birlikte, insanlarda tırnak yapısı farklıdır. Küçük kılcal damarlar ve sinirlerle dolu yumuşak tırnak yatağını örten, böylece vücuttaki fizyolojik değişiklikleri yansıtan yarı saydam bir maddedir.

Tırnaklarınızın rengine ilişkin küçük bir bakış bile bir doktor için oldukça anlamlı bilgiler taşıyabilir. Bununla birlikte, çivinin rengi tek gösterge değildir, beyaz noktalar, çizgiler ve tırnak tabanının lunula adı verilen beyaz yarım ay şeklindeki kısmı sağlığınız hakkında çok şey söyleyebilir. Kişinin fiziksel durumuna ek olarak, tırnaklar stres ve obsesif kompulsif bozukluk gibi bazı psikolojik sorunlara ışık tutabilir.

Beslenme Eksiklikleri:

Yorgunluk ve halsizlik şikayetleri ile doktora giderseniz, doktor da ellerinizi ve tırnaklarınızı incelemek isteyebilir. Bunun nedeni, bir dizi beslenme bozukluğu nedeniyle tırnaklardaki küçük değişikliklerin gelişebilmesidir.

Kaşık çivisi olarak da adlandırılan bu durum, demir eksikliği anemisi veya B12 vitamini eksikliğinden dolayı gelişebilir. Bu hastalıklar ayrıca tırnakların normal renklerinden daha soluk ve beyaz görünmesini sağlayabilir.

Küçük beyaz lekeler: Küçük beyaz lekeler veya tırnaklardaki çizgiler çinko eksikliğinin bir göstergesi olabilir.

Mantar enfeksiyonları:

Candida mayası veya sporcunun ayağı gibi mantar enfeksiyonları tırnakların rengini değiştirebilir ve sarı, yeşil, beyaz ve hatta siyaha dönüştürebilir. Mantar bulaşmış tırnaklar kalınlaşır ve çok çirkin görünür. Enfekte tırnaklar soyulabilir, çatlayabilir ve hatta tüm tırnak bile düşebilir. Sık tekrarlayan enfeksiyonlar, bastırılmış bir bağışıklık sisteminin veya diyabet gibi diğer hastalıkların göstergesi olabilir.

Sedef hastalığı:

Sedef hastalığı hasarlı, çirkin görünümlü tırnakları ve kırmızı pullu döküntüleri olan bir cildin nedeni olabilir. Sedef tırnaklara sarı-kahverengi bir renk verebilir veya onikoliz adı verilen tırnak gibi koşulların tırnak yatağından ayrılmasına neden olabilir. Sedef hastalığının bir başka belirtisi, tırnak yüzeyinde küçük iğne şeklindeki lekelerdir.

Melanom:

6969_funky-parmak-tırnakları Tırnaklarda gözlenen kahverengi veya siyah bir dikey şerit, melanom veya cilt kanserinin ilk belirtisi olabilir. Bu bir travma veya kalp hastalığına bağlı olsa da, böyle bir durumda yapılacak en önemli şey derhal bir doktora görünmektir.

Tiroid problemleri:

Çivideki dikey küçük yarıklar tiroid problemlerini gösterebilir. Kırılgan tırnaklar ve dikey yarıklar hipotiroidizmli kişilerde oldukça yaygındır. Bu insanlar ayrıca kilo alımı, unutkanlık ve kuru cilt gibi başka problemler de yaşarlar.

Karaciğer hastalıkları:

Terry çivisi olarak da adlandırılan bu durumda, tırnak uçlarında koyu bir bant oluşur. Bu bant siroz gibi çeşitli karaciğer hastalıklarının bir işareti olabilir. Bununla birlikte, karaciğer hastalıklarının yanı sıra, kalp ve böbrek problemleri nedeniyle yaşlanma da gelişebilir.

Dolaşım Sorunları:

Tırnaklarda görülen mavimsi renk, akciğer problemlerinden dolayı zayıf dolaşımın bir işareti olabilir. Oksijen eksikliği de çomaklaşmaya neden olabilir. Çubuk parmağı, akciğer kanseri, tüberküloz ve kistik fibroz gibi birçok kalp veya akciğer hastalığından kaynaklanabilir. Bazı kalp hastalıkları da tırnak yatağının kırmızı görünmesine neden olabilir.

Çiviler, bir kişinin yaşadığı küçük ve büyük sağlık sorunlarının bir göstergesidir. Bununla birlikte, bazı hastalıklar tırnaklarda aynı semptomlara neden olabilir. Bu nedenle, tırnaklardaki bu değişiklikler mümkün olan en kısa sürede teşhis ve tedavi etmek için diğer semptomlar ve teşhis testleri ile birleştirilmelidir.

Simav İkinci El Kitap Alanlar Ve Alan Yerler

Simav Antika Tombak Alanlar, Simav Antika Tombak Bakır Alanlar, Simav Antika Tüfek Alanlar, Simav Antika Yağlı Boya Tablo Alanlar. Simav El Yazması Kuranı Kerim Alanlar, Simav Eski Eşya Alanlar, Simav Antika Dürbün Alan Yerler. Simav Antika Duvar Saati Alan Yerler, Simav Antika Yağlı Boya Tablo Eşya Alanlar. Simav Antika Askeri El Yazması Mektup Eşya Alanlar, Simav Osmanlıca Kitap Alanlar, Simav Plak Alanlar, Simav Osmanlı Malzemeleri Alanlar. Simav Hat Yazısı Alanlar, Simav Hilye-i şerif Alanlar, Simav El Yazması Kitap Alan Yerler, Simav Eski Köstekli Saat Alan Yerler, Simav Eski Tuğralı Gümüş Alanlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

9 + thirteen =

WhatsApp chat