Seferihisar Antika Eşya Alanlar Ve Alan Yerler

Seferihisar Antika Eşya Alanlar Ve Alan Yerler

İzmir Seferihisar Antika Eşya Alanlar Ve Alan Yerler, Seferihisar Antika Alanlar, Seferihisar Antika Alan Yerler, İzmir Seferihisar Antika Eşya Satmak İstiyorum, Seferihisar İkinci El Kitap Alanlar, Seferihisar Plak Alan Yerler, İzmir Seferihisar Gümüş Alım Satım, İzmir Seferihisar Antika Obje Bakır alan dükkanlar, Seferihisar Antika Halı eksperi ekspertizi, İzmir Seferihisar Eski Kullanılmış Antika değeri taşıyan eşya alanlar.

Seferihisar Plak Alanlar Ve Alan Yerler

Seferihisar 33’lük Plak Alanlar, Seferihisar 45’lik Plak Alanlar, Seferihisar 78’lik Plak Alanlar, Seferihisar Antika Aksesuar Alanlar, Seferihisar Antika Alanlar. Seferihisar Antika Avize Alan Yerler, Seferihisar Antika Berat Alanlar, Seferihisar Antika Bindallı Alanlar, Seferihisar Antika Hereke Halı Alan Yerler. Seferihisar Antika ipek Halı Alanlar, Seferihisar Antika Kama Alanlar, Seferihisar Antika Kapı Alanlar, Seferihisar Antika Gramafon Alanlar, Seferihisar Antika Gümüş Alanlar. Seferihisar Antika Seferihisarçer Alanlar, Seferihisar Antika Eşya Alanlar, Seferihisar Antika Ferman Alanlar, Seferihisar Antika Fotoğraf Makinesi Alanlar.

Tarsus Şelalesi, konumu, tarihi ve gezi alanları ile turistlerin uğrak yeridir. Ayrıca Tarsus Şelalesi’ni merak ediyorsanız, konumu hakkında size biraz bilgi verelim. 8025_10tarsus Şelalesi, Akdeniz’in güney ucunda yer alan bir şehir olan Mersin’e ev sahipliği yapar. Adana, Konya, Niğde, Karaman ve Antalya ile komşudur. Türkiye’nin en kalabalık onuncu şehri. Mersin Büyükşehir Belediyesi statüsünde bulunan liman kenti Mersin Limanı, Türkiye’nin en büyük limanıdır. Mersin’in Tarsus ilçesi de Mersin’in en doğusunda yer almaktadır. Pozantı, Çamlıyayla ve Akdeniz ile çevrili Tarsus da çok önemli medeniyetlere ev sahipliği yaptı. Gördüğünüz gibi Mersin ili Tarsus ilçesinde bulunan bu güzel şelale adını bulunduğu ilçeden almıştır. İlçeden yaklaşık 2 kilometre uzaklıktadır. Berdan Nehri üzerinde bulunan Tarsus Şelalesi, nehre 5 metre yükseklikten dökülerek oluşturuldu. Daha ilginç bilgiler şelalenin bulunduğu yerin yıllar önce Romalıların kaya mezarları ve mezar odaları olarak kullanılmasıdır. Bolkar Dağları’nda kaynakları olan Tarsus Deresi yatağı değiştirdiğinde, mezarlıklar da su altındaydı ve yer bugünkü durumuna ulaştı. Yatak değişikliği ile ilgili bir efsane şöyle: Prokopius’a göre, Justinyen zamanında (MS 525-565), şehirde çok fazla kar yağışı ve eriyen kar suları sel felaketine neden oluyor. Bu nedenle Justinyen, şehrin ikinci kez sel felaketiyle karşı karşıya kalmasından çok korkuyor. Bunu önlemek için çay yatağını değiştirmeyi bir çözüm olarak görüyor. Uğraş, 8025_8 sonucunda çayı kentin çevresinden geçirmeyi başarıyor ve çay farklı yerlerden akmaya başlıyor. Tabii ki, bu sadece bir söylenti. Bu nedenle, şelale ve etrafındaki yerler de tarihte büyük bir değere sahiptir. Mezarları görmek isteyen insanlar, nehrin suyu azaldığında şelaleyi ziyaret etmelidir, çünkü su azaldığında alttaki mezarları görmek mümkündür. Bununla birlikte, şiddetli akan su nedeniyle mezarların hasar gördüğüne dikkat edilmelidir. Tarsus ilçesindeki Roma Yolu da bu mezarlıkların devamıdır. Bugün, şelale ve çevresi Tarsus ve turistlerin özellikle yaz aylarında büyük ilgi gösterdiği yerler arasındadır, çünkü şelalenin çevresi piknik alanları ve mesire yerleri ile çevrilidir. Artan akışı ve ilkbahardaki genişleyen şelaleleriyle, gün batımı sırasında muhteşem bir manzaraya sahiptir. Bu nedenle Araplar, soğuk su anlamına gelen Berdan Nehri El Barandan adını verdiler. Bu isim bugün Berdan olarak kullanılmaktadır.

Seferihisar Gümüş Alanlar Ve Alan Yerler

Seferihisar Antika Kartpostal Alanlar, Seferihisar Antika Kılıç Alanlar, Seferihisar Antika Kupa Alanlar, Seferihisar Antika Kuranı Kerim Alan Yerler. Seferihisar Antika Madalyon Alanlar, Seferihisar Antika Mobilya Alanlar, Seferihisar Antika Müzik Aletleri Alanlar, Seferihisar Antika Müzik Seti Alanlar, Seferihisar Antika Nişan Alanlar. Seferihisar Antika Obje Alanlar, Seferihisar Antika Oyuncak Alanlar, Seferihisar Antika Porselen Yemek Takımı, Seferihisar Antika Rozet Alanlar, Seferihisar Antika Saat Alanlar. Seferihisar Antika Sürahi Alanlar, Seferihisar Antika Tekke Malzemeleri Alanlar.

Seferihisar İkinci El Kitap Alanlar Ve Alan Yerler

Seferihisar Antika Tombak Alanlar, Seferihisar Antika Tombak Bakır Alanlar, Seferihisar Antika Tüfek Alanlar, Seferihisar Antika Yağlı Boya Tablo Alanlar. Seferihisar El Yazması Kuranı Kerim Alanlar, Seferihisar Eski Eşya Alanlar, Seferihisar Antika Dürbün Alan Yerler. Seferihisar Antika Duvar Saati Alan Yerler, Seferihisar Antika Yağlı Boya Tablo Eşya Alanlar. Seferihisar Antika Askeri El Yazması Mektup Eşya Alanlar, Seferihisar Osmanlıca Kitap Alanlar, Seferihisar Plak Alanlar, Seferihisar Osmanlı Malzemeleri Alanlar. Seferihisar Hat Yazısı Alanlar, Seferihisar Hilye-i şerif Alanlar, Seferihisar El Yazması Kitap Alan Yerler, Seferihisar Eski Köstekli Saat Alan Yerler, Seferihisar Eski Tuğralı Gümüş Alanlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

20 − 18 =

WhatsApp chat