Şarkışla Antika Eşya Alanlar Ve Alan Yerler

Şarkışla Antika Eşya Alanlar Ve Alan Yerler

Sivas Şarkışla Antika Eşya Alanlar Ve Alan Yerler, Şarkışla Antika Alanlar, Şarkışla Antika Alan Yerler, Sivas Şarkışla Antika Eşya Satmak İstiyorum, Şarkışla İkinci El Kitap Alanlar, Şarkışla Plak Alan Yerler, Sivas Şarkışla Gümüş Alım Satım, Sivas Şarkışla Antika Obje Bakır alan dükkanlar, Şarkışla Antika Halı eksperi ekspertizi, Sivas Şarkışla Eski Kullanılmış Antika değeri taşıyan eşya alanlar.

Şarkışla Plak Alanlar Ve Alan Yerler

Şarkışla 33’lük Plak Alanlar, Şarkışla 45’lik Plak Alanlar, Şarkışla 78’lik Plak Alanlar, Şarkışla Antika Aksesuar Alanlar, Şarkışla Antika Alanlar. Şarkışla Antika AŞarkışla Alan Yerler, Şarkışla Antika Berat Alanlar, Şarkışla Antika Bindallı Alanlar, Şarkışla Antika Hereke Halı Alan Yerler. Şarkışla Antika ipek Halı Alanlar, Şarkışla Antika Kama Alanlar, Şarkışla Antika Kapı Alanlar, Şarkışla Antika Gramafon Alanlar, Şarkışla Antika Gümüş Alanlar. Şarkışla Antika Şarkışlaçer Alanlar, Şarkışla Antika Eşya Alanlar, Şarkışla Antika Ferman Alanlar, Şarkışla Antika Fotoğraf Makinesi Alanlar.

Alan derinliği genel olarak tanımlanacaksa, buna odaklanılan konunun, kişinin veya konunun önünde ve arkasında oluşan netlik alanı denir. Alan derinliğinin bize getireceği en büyük şey, konudaki herhangi bir nesneyi veya nesneyi netleştirmek ve gerisini geride bırakmaktır. Başka bir deyişle, bize istediğimiz alanı vurgulama fırsatı veriyor. Düzgün kullanıldığında fotoğrafçılığı güzelleştiren en önemli unsurlardan biridir. Alan kullanımı derinliğindeki en önemli öğeler diyafram açıklığı, enstantane hızı ve ISO bilgisidir. Bu üçlüyü doğru ayarlarsanız, harika fotoğraflar çekme fırsatımız olur. Peki alan derinliğini nasıl kontrol ederiz? Fotoğraf çekmeye yeniyseniz, bu soru akla aşağıdaki gibi gelecektir: Fotoğrafın arkasını nasıl bulanıklaştırabilirim. Burada bu yazıda kısaca bunun hakkında konuşmaya çalışacağız. Bilmemiz gereken ilk şey diyafram ayarlaması. Alan derinliğinin boyutu, açıklığın büyüklüğü ile ters orantılıdır. Böylece diyaframı ne kadar çok açarsak alan derinliği o kadar az olur. Diyafram ne kadar kısa olursa alan derinliği o kadar fazla olur. Ancak ışık koşullarına göre, alan derinliğini tam olarak yakalayamama riski altında olacağız. Bilmeniz gereken ikinci şey odak uzaklığı ayarıdır. Kullandığınız lenslerin odak uzunluğuna bağlı olarak alan derinliği etkilenir. Odak uzaklığı artarsa, alan derinliği azalacaktır. Bilinmesi gereken üçüncü şey, “Konuya Uzaklık” kavramıdır. Kameranın çekilecek nesneden uzaklığı alan derinliğini etkileyen faktörlerden biridir. Çekilecek nesneye yaklaştıkça alan derinliği azalır. Kısacası, alan derinliği daha çok diyaframa bağlıdır. Diyaframı azaltmak alan derinliğini artırır. Başka bir deyişle, arka planda küçük f değerleri kullanılarak bulanıklık elde edilebilir. Tabii ki, bunların yanı sıra, özel lenslerin kullanımı ve bugün teknolojinin geliştirilmesi ile bu ayarları otomatik olarak yapmak mümkündür. Ancak manuel olarak yapmak size çok daha iyi netlik kazandırır.

Şarkışla Gümüş Alanlar Ve Alan Yerler

Şarkışla Antika Kartpostal Alanlar, Şarkışla Antika Kılıç Alanlar, Şarkışla Antika Kupa Alanlar, Şarkışla Antika Kuranı Kerim Alan Yerler. Şarkışla Antika Madalyon Alanlar, Şarkışla Antika Mobilya Alanlar, Şarkışla Antika Müzik Aletleri Alanlar, Şarkışla Antika Müzik Seti Alanlar, Şarkışla Antika Nişan Alanlar. Şarkışla Antika Obje Alanlar, Şarkışla Antika Oyuncak Alanlar, Şarkışla Antika Porselen Yemek Takımı, Şarkışla Antika Rozet Alanlar, Şarkışla Antika Saat Alanlar. Şarkışla Antika Sürahi Alanlar, Şarkışla Antika Tekke Malzemeleri Alanlar.

Şarkışla İkinci El Kitap Alanlar Ve Alan Yerler

Şarkışla Antika Tombak Alanlar, Şarkışla Antika Tombak Bakır Alanlar, Şarkışla Antika Tüfek Alanlar, Şarkışla Antika Yağlı Boya Tablo Alanlar. Şarkışla El Yazması Kuranı Kerim Alanlar, Şarkışla Eski Eşya Alanlar, Şarkışla Antika Dürbün Alan Yerler. Şarkışla Antika Duvar Saati Alan Yerler, Şarkışla Antika Yağlı Boya Tablo Eşya Alanlar. Şarkışla Antika Askeri El Yazması Mektup Eşya Alanlar, Şarkışla Osmanlıca Kitap Alanlar, Şarkışla Plak Alanlar, Şarkışla Osmanlı Malzemeleri Alanlar. Şarkışla Hat Yazısı Alanlar, Şarkışla Hilye-i şerif Alanlar, Şarkışla El Yazması Kitap Alan Yerler, Şarkışla Eski Köstekli Saat Alan Yerler, Şarkışla Eski Tuğralı Gümüş Alanlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

18 + 1 =

WhatsApp chat