Sarıcakaya Antika Eşya Alanlar Ve Alan Yerler

Sarıcakaya Antika Eşya Alanlar Ve Alan Yerler

Eskişehir Sarıcakaya Antika Eşya Alanlar Ve Alan Yerler, Sarıcakaya Antika Alanlar, Sarıcakaya Antika Alan Yerler, Eskişehir Sarıcakaya Antika Eşya Satmak İstiyorum, Sarıcakaya İkinci El Kitap Alanlar, Sarıcakaya Plak Alan Yerler, Eskişehir Sarıcakaya Gümüş Alım Satım, Eskişehir Sarıcakaya Antika Obje Bakır alan dükkanlar, Sarıcakaya Antika Halı eksperi ekspertizi, Eskişehir Sarıcakaya Eski Kullanılmış Antika değeri taşıyan eşya alanlar.

Sarıcakaya Plak Alanlar Ve Alan Yerler

Sarıcakaya 33’lük Plak Alanlar, Sarıcakaya 45’lik Plak Alanlar, Sarıcakaya 78’lik Plak Alanlar, Sarıcakaya Antika Aksesuar Alanlar, Sarıcakaya Antika Alanlar. Sarıcakaya Antika Avize Alan Yerler, Sarıcakaya Antika Berat Alanlar, Sarıcakaya Antika Bindallı Alanlar, Sarıcakaya Antika Hereke Halı Alan Yerler. Sarıcakaya Antika ipek Halı Alanlar, Sarıcakaya Antika Kama Alanlar, Sarıcakaya Antika Kapı Alanlar, Sarıcakaya Antika Gramafon Alanlar, Sarıcakaya Antika Gümüş Alanlar. Sarıcakaya Antika Sarıcakayaçer Alanlar, Sarıcakaya Antika Eşya Alanlar, Sarıcakaya Antika Ferman Alanlar, Sarıcakaya Antika Fotoğraf Makinesi Alanlar.

Sarıcakaya Gümüş Alanlar Ve Alan Yerler

Sarıcakaya Antika Kartpostal Alanlar, Sarıcakaya Antika Kılıç Alanlar, Sarıcakaya Antika Kupa Alanlar, Sarıcakaya Antika Kuranı Kerim Alan Yerler. Sarıcakaya Antika Madalyon Alanlar, Sarıcakaya Antika Mobilya Alanlar, Sarıcakaya Antika Müzik Aletleri Alanlar, Sarıcakaya Antika Müzik Seti Alanlar, Sarıcakaya Antika Nişan Alanlar. Sarıcakaya Antika Obje Alanlar, Sarıcakaya Antika Oyuncak Alanlar, Sarıcakaya Antika Porselen Yemek Takımı, Sarıcakaya Antika Rozet Alanlar, Sarıcakaya Antika Saat Alanlar. Sarıcakaya Antika Sürahi Alanlar, Sarıcakaya Antika Tekke Malzemeleri Alanlar.

Sarıcakaya İkinci El Kitap Alanlar Ve Alan Yerler

Sarıcakaya Antika Tombak Alanlar, Sarıcakaya Antika Tombak Bakır Alanlar, Sarıcakaya Antika Tüfek Alanlar, Sarıcakaya Antika Yağlı Boya Tablo Alanlar. Sarıcakaya El Yazması Kuranı Kerim Alanlar, Sarıcakaya Eski Eşya Alanlar, Sarıcakaya Antika Dürbün Alan Yerler. Sarıcakaya Antika Duvar Saati Alan Yerler, Sarıcakaya Antika Yağlı Boya Tablo Eşya Alanlar. Sarıcakaya Antika Askeri El Yazması Mektup Eşya Alanlar, Sarıcakaya Osmanlıca Kitap Alanlar, Sarıcakaya Plak Alanlar, Sarıcakaya Osmanlı Malzemeleri Alanlar. Sarıcakaya Hat Yazısı Alanlar, Sarıcakaya Hilye-i şerif Alanlar, Sarıcakaya El Yazması Kitap Alan Yerler, Sarıcakaya Eski Köstekli Saat Alan Yerler, Sarıcakaya Eski Tuğralı Gümüş Alanlar.

Aşağıdaki olaylardan hangisinin bir akrabaya gelme olasılığı daha yüksektir? Çiftler arasından seçim yapın.

Cinayet � ”intihar
Köpekbalığı ısırmasından öl – köpekbalığı ısırığından öl
Eve giren hırsız – kimlik bilgilerini çalmak
Fıstık alerjisinden ölmek – kazara zehirlenerek ölmek
Bir çocuğun bir yabancı tarafından kaçırılması – havuzda ölmek
Bir terörist saldırıda öl – uçak kazasında öl

Korku Faktörleri

Kalp hastalığı: 6’da 1
Kanser: 7’de 1
Felç: 28’de 1
Motorlu taşıt kazalarında yaralanmalar: 85-1
Yanlışlıkla zehirlenme: 139’da 1
Trafik kazası: 272’de 1
Silahla saldırıya uğramak: 300’de 1
Ayakta yaralanma: 623’te 1
Motosiklet sürerken kaza yapmak: 802’de 1
Yanlışlıkla Boğulma: 1.073’te 1
Duman, ateş veya alevde kalma: 1.235’de 1
Ateşli silah patlaması: 5.981’de
Son derece sıcak: 6,17A * te 1
Cinayet: 18.000’de 1
Eşekarısı, eşekarısı veya arı sokmaları: 62.950’de 1
Yıldırım çarpması: 81.701
Köpek ısırığı veya saldırısı: 119,998’de 1
Herhangi bir kabuk hareketi: 153.597’de 1
Uçak kazası: 1 * 354.319’da
Gıdalarda boğulma: 370.035’de 1 *
Havai fişek kazası: 1.000.000’da 1
Köpekbalığı saldırısı-. 300.000.000’da 1

Bu sayılar her geçen yıl azalmaktadır.

ABD’deki intihar sayısı cinayet sayısının iki katından fazla. Yer fıstığı alerjisinden ölüm binlerce kazara zehirlenme vakasına göre çok düşüktür. Ortalama bir yılda (2001 hariç) uçak kazalarından kaynaklanan ölümler, normalde birkaç düzineyi aşmayan terörist ölümleri gölgede bırakıyor.

Karar alma mekanizması hafıza tarafından çarpıtılmıştır. Belirli olayları kolayca hatırlamak, bu olayların çok yaygın olduğu fikrini yaratır. Bu basit bir zihinsel aritmetiktir. Mantığınıza göre, olaylar ne kadar sık ​​gerçekleşirse, o kadar çok hatırlarsınız. Ve bu olaylar belleğinizde ne kadar sık ​​depolanırsa, bunları düşünme olasılığınız o kadar artar. Bu nedenle, kolayca hatırlanan anılar gerçeğe işaret eder.

Ancak, bellek kararsızdır. Ayrım olarak tanımlanan kavrama göre, bellek aramaları bazı şeyleri daha kolay bulur. Bazı olaylar çok canlı oldukları için bellekte çok güçlü bir şekilde kodlanır. Sıkıcı olaylar genellikle derin anılar yaratmaz. Bazı etkinlikler diğerlerinden daha çarpıcı haber başlıklarıdır, bu yüzden onları görme ve hatırlama olasılığınız daha yüksektir. Köpekbalığı saldırısı haberleri, köpek saldırılarından daha büyük başlıklarla verilir. Haberlerde uçak kazalarının neden olduğu ölümler bildirilse de, bu tür kazalar ticari uçuşlarda nispeten daha azdır ve bir şekilde, teröristlerin neden olduğu ölümlerden çok daha hızlı manşetlerden uzaklaştırılmaktadır. Bazı ölüm nedenlerinin basında yer alma sıklığı üzerine yapılan çalışmalarda, haberlerin sıklığı ile araştırma konularının bu olayların sıklığına ilişkin tahminleri arasında neredeyse mükemmel bir ilişki bulunmuştur.

Bir olayın meydana gelme olasılığını hatırlama kolaylığına göre değerlendirdiğinizde, ‘kullanılabilirlik kısayolu’ adı verilen karar verme kuralından faydalanırsınız. Bu kısayolu, özellikle değerlendirilecek somut kanıt olmadığında kullanırsınız. Örneğin, belirli bir uçuşta uçak kazasında ölme riskinizi tahmin etmek istiyorsanız, çok fazla ayrıntı bilmeniz gerekir. Uçak kaç yaşında? Kaç mil uçtun? Nitelikli makine teknisyenleri ne sıklıkla kontrol etti? Kalkış ve iniş pistlerindeki hava koşullarının yanı sıra, uçuş rotasının her noktasındaki hava koşulları nelerdir? Uçağı kim kullanıyor? Pilotun deneyimi ve zihinsel durumu nasıl? Bu tür birçok soruya cevap verilmesi gerekiyor.

Riski doğru hesaplamak için gereken pek çok değişkeni bilmiyorsunuz. Bu yüzden sahip olduğunuz kaynağı kullanıyorsunuz: hafızanız. Muhtemelen, son uçak kazalarından hatırladıklarınızı düşünür ve bu bilgilere dayanarak bir tahmin yaparsınız. Son zamanlarda ölümle sonuçlanan bir uçak kazası haberi okuduysanız veya TV’de veya Internet’te böyle bir haber videosu izlediyseniz, kaza hikayesini şok edici bir şekilde hatırlamanız muhtemeldir. Bu nedenle, gözlerinizde ölme olasılığını artırırsınız. Bir uçak kazasında sevilen birini kaybeden nadir insanlardan biriyseniz, kişisel ve duygusal bağlarınız kazanın anılarını daha da güçlendirir. Öte yandan, neredeyse herkesin bir trafik kazasında ölen bir tanıdığı var. Yine de, uçuş korkusu, sürüş korkusundan ağır basar, bu aslında çok daha tehlikelidir. Trafik kazaları haber gündeminde fazla yer almıyor.

Canlılık ve Önem

Hafızanız olayları yanlış yorumlamanıza neden oluyorsa, anıların normalden daha güçlü kodlanmasına neden olan faktörlerin değerlendirmelerinizi bozması şaşırtıcı değildir.

Bu unsurlardan biri canlılıktır. Üniversitede hangi seçmeli dersi alacağınıza nasıl karar vereceğinizi düşünelim. Seçmek istediğiniz üç veya dört dersin anonim değerlendirmelerini inceleyebilir, grafik haline getirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

five + twenty =

WhatsApp chat