Şaphane Antika Eşya Alanlar Ve Alan Yerler

Şaphane Antika Eşya Alanlar Ve Alan Yerler

Kütahya Şaphane Antika Eşya Alanlar Ve Alan Yerler, Şaphane Antika Alanlar, Şaphane Antika Alan Yerler, Kütahya Şaphane Antika Eşya Satmak İstiyorum, Şaphane İkinci El Kitap Alanlar, Şaphane Plak Alan Yerler, Kütahya Şaphane Gümüş Alım Satım, Kütahya Şaphane Antika Obje Bakır alan dükkanlar, Şaphane Antika Halı eksperi ekspertizi, Kütahya Şaphane Eski Kullanılmış Antika değeri taşıyan eşya alanlar.

Şaphane Plak Alanlar Ve Alan Yerler

Şaphane 33’lük Plak Alanlar, Şaphane 45’lik Plak Alanlar, Şaphane 78’lik Plak Alanlar, Şaphane Antika Aksesuar Alanlar, Şaphane Antika Alanlar. Şaphane Antika AŞaphane Alan Yerler, Şaphane Antika Berat Alanlar, Şaphane Antika Bindallı Alanlar, Şaphane Antika Hereke Halı Alan Yerler. Şaphane Antika ipek Halı Alanlar, Şaphane Antika Kama Alanlar, Şaphane Antika Kapı Alanlar, Şaphane Antika Gramafon Alanlar, Şaphane Antika Gümüş Alanlar. Şaphane Antika Şaphaneçer Alanlar, Şaphane Antika Eşya Alanlar, Şaphane Antika Ferman Alanlar, Şaphane Antika Fotoğraf Makinesi Alanlar.

Tarihi belgeler atalarımızın yaralanmalar ve hastalıklar hakkında çok iyi bilgilere sahip olduğunu göstermektedir. Bununla birlikte, kullanılan tedavi yöntemlerinin bazılarının sorgulanabilir olduğu söylenmelidir. Bu yazıda, insanlar tarafından kullanılan birkaç garip, inanılmaz ve sıra dışı tıbbi tedaviye bir göz atacağız.

Birçoğumuz rönesans sırasında Avrupa’da yaşamak ya da Vikingler ile denizde yelken açmanın nasıl bir şey olduğunu hayal etsek de, geçmişte yaşama konusunda fikrinizi değiştirecek tek bir şey var: sağlık sistemi! Geçmişe seyahat ederseniz, o sırada uygulanan tedavi yöntemlerini görmek çığlık atmanıza ve geri dönmeye yalvarmanıza neden olur.

Bu dönemlerde, insanlar bir hastalık için tedavi bulmak istediklerinde, deney yapmak en popüler yöntemdi. Referans kaynağı olmadan hastaları tedavi etme girişimi

ve çoğunlukla hastalara yarardan çok zarar getirdi. Hayatta kalma olasılığı her zaman sorgulanabilir olsa da, tedavi için kullanılan maddelerin çoğu genellikle iğrençti. Bu garip uygulamalardan bazılarını aşağıda açıklayacağız.

-Merkür:

Bugün çoğumuz, cıvaların insanlar için son derece zehirli olduğunu biliyoruz. Bununla birlikte, bu elementin birçok sağlık sorunu için çok çeşitli etkili ilaçlar olduğu düşünülmektedir. Eski Yunanlılar ve Persler hastalara cıva içiyorlardı veya vücutlarını merhemler gibi koruyorlardı. Eski Çin’de cıva bileşikleri, canlılığı arttırdığı ve uzun ömürlülük sağladığı inancı ile kullanılmıştır. 19. yüzyılın sonuna kadar cıva, sifiliz gibi cinsel yolla bulaşan hastalıkları tedavi etmek için de kullanıldı. Bu süre zarfında birçok hasta cıva zehirlenmesi nedeniyle böbrek ve karaciğer hasarından öldü.

Kafatası Tedavisi:

6964_lobotomi_257771_mAttik Sümer / Babil doktorları çoğunlukla rahip veya büyücüydü, bu yüzden tedavi yöntemleri de sihire dayanıyordu. Genellikle hastalıklara neden olan ruhların ruhlar olduğu düşünülmüştür. Bu ruhları bastırmak ve ateşlemek için doktor hastanın bir hafta boyunca bir kafatası ile uyumasını ister. Ruha karşı ek bir önlem olarak, hastadan kafatasını gece 7 kez öpmesi istendi.

Arı Zehiri Tedavisi:

Arı zehiri yüzlerce yıldır uçuk, artrit ve romatizma gibi hastalıkları tedavi etmek için kullanılmaktadır. Eski doktorlar bal arılarının hastayı ağızlarına ve burunlarına yakın alanlardan tedavi edeceğine ve böylece hastalıklarını iyileştireceğine inanıyordu. Ancak, bu tedavi yönteminin geçerliliğini destekleyen herhangi bir bulguya henüz rastlanmamıştır.

-Loboto beni:

6964_mercury insanlık tarihinin en tartışmalı tıbbi uygulamalarından biri olmasına rağmen, bu tedavi yöntemi mucitine Nobel Ödülü kazandı. Şizofreni, anksiyete ve depresyon gibi sorunların tedavisinde kullanılan bu tedavi yöntemi 1930’lara kadar çok popüler bir yöntemdi. 1950’lere kadar kademeli olarak durdurulan bu tedavi yöntemi, uygulaması sırasında 70.000’den fazla hastaya uygulanmıştır. Epilepsi vakalarını tedavi etmek için bugün “lobektomi” adı verilen benzer bir prosedür uygulanmaktadır.

Şaphane Gümüş Alanlar Ve Alan Yerler

Şaphane Antika Kartpostal Alanlar, Şaphane Antika Kılıç Alanlar, Şaphane Antika Kupa Alanlar, Şaphane Antika Kuranı Kerim Alan Yerler. Şaphane Antika Madalyon Alanlar, Şaphane Antika Mobilya Alanlar, Şaphane Antika Müzik Aletleri Alanlar, Şaphane Antika Müzik Seti Alanlar, Şaphane Antika Nişan Alanlar. Şaphane Antika Obje Alanlar, Şaphane Antika Oyuncak Alanlar, Şaphane Antika Porselen Yemek Takımı, Şaphane Antika Rozet Alanlar, Şaphane Antika Saat Alanlar. Şaphane Antika Sürahi Alanlar, Şaphane Antika Tekke Malzemeleri Alanlar.

Şaphane İkinci El Kitap Alanlar Ve Alan Yerler

Şaphane Antika Tombak Alanlar, Şaphane Antika Tombak Bakır Alanlar, Şaphane Antika Tüfek Alanlar, Şaphane Antika Yağlı Boya Tablo Alanlar. Şaphane El Yazması Kuranı Kerim Alanlar, Şaphane Eski Eşya Alanlar, Şaphane Antika Dürbün Alan Yerler. Şaphane Antika Duvar Saati Alan Yerler, Şaphane Antika Yağlı Boya Tablo Eşya Alanlar. Şaphane Antika Askeri El Yazması Mektup Eşya Alanlar, Şaphane Osmanlıca Kitap Alanlar, Şaphane Plak Alanlar, Şaphane Osmanlı Malzemeleri Alanlar. Şaphane Hat Yazısı Alanlar, Şaphane Hilye-i şerif Alanlar, Şaphane El Yazması Kitap Alan Yerler, Şaphane Eski Köstekli Saat Alan Yerler, Şaphane Eski Tuğralı Gümüş Alanlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

16 − 13 =

WhatsApp chat