PTT Evleri Antika İkinci El Eski Kullanılmış Kitap Alanlar

PTT Evleri Antika İkinci El Eski Kullanılmış Kitap Alanlar

İstanbul PTT Evleri Antika Kitap Alanlar, PTT Evleri İkinci El Kitap Alanlar, PTT Evleri Eski Kitap Alanlar, PTT Evleri Kullanılmış Kitap Alanlar, PTT Evleri Antika Kitap Alan Yerler, PTT Evleri İkinci El Kitap Alan Yerler, PTT Evleri Eski Kitap Alan Yerler, PTT Evleri Kullanılmış Kitap Alan Yerler, PTT Evleri Antika İkinci El Eski Kullanılmış Kitap Alım Satım, PTT Evleri Sahaf, PTT Evleri 2.el Roman Hikaye Alan Firmalar, PTT Evleri Eski Basım Dergi Ansiklopedi Alan Dükkanlar, İstanbul PTT Evleri Almanca İngilizce Fransızca Arapça Farsça Dil Kitapları Alan Yerler, PTT Evleri Dergi,Kartpostal, Gazete, Ferman Ve Dökümanlar Alınır Satılır, PTT Evleri El Yazma Osmanlıca Kitap Alım Satım, İstanbul PTT Evleri Antika Osmanlı El Yazması Kitap Alan Yerler, PTT Evleri Toplu Kitap Alım Satım.

PTT Evleri Antika Kitap Alanlar

PTT Evleri Antika Kitap Alanlar, İstanbul PTT Evleri Antika Kitap Alan Yerler, PTT Evleri Antika Kitap Alım Satım, PTT Evleri Antika Kitap Satmak İstiyorum. PTT Evleri Antika Kitap , Roman, Dergi, Hikaye, Gazete, Kartpostal, Ferman, Döküman Alan Dükkanlar.

PTT Evleri İkinci El Kitap Alan Yerler

İstanbul PTT Evleri İkinci El Kitap Alanlar, PTT Evleri İkinci El Kitap Alan Yerler, PTT Evleri İkinci El Kitap Alım Satım, PTT Evleri İkinci El Toplu Kitap Satmak İstiyorum.

PTT Evleri Eski Kitap Alım Satım

PTT Evleri Eski Kitap Alım Satım, İstanbul PTT Evleri Eski Kitap Alanlar, PTT Evleri İkinci El Kitap Alan Yerler, PTT Evleri Eski Kitap Alan Dükkanlar Firmalar.

Meme kanseri tedavisini yoga ile tamamlamak hastaların durumlarıyla olumlu başa çıkabilmeleri için çok etkilidir.

Tamamlayıcı bir tedavi arayan meme kanseri hastaları, yoga yaparak semptomlarını azaltmaya çalışabilirler. Meme kanseri olan insanlar kanserli hücrelerin yayılmasını önlemek için cerrahi, kemoterapi ilaçları veya radyasyon tedavileri gibi birçok stresli şey yaşarlar. Hastaların ameliyattan sonra ve ilaç tedavisi sırasında günlük rutinlerini sürdürmeleri zor olabilir. Enerji eksikliği, yorgunluk, kaygı ve tedavinin ciddi yan etkileri nedeniyle hastalar kendilerini kötü hissedebilirler. Bununla birlikte, tedaviye yoga eklemek harika bir tamamlayıcı tedavi olacaktır ve hastaların genel sağlığını iyileştiren etkileri vardır.

Yoga meme kanserine nasıl fayda sağlar?

4650_canc

Stresi azaltır:

Meme kanseri tanısı hastayı tamamen iç kargaşaya sokar. Bu çok stresli bir zamandır, ancak yoga yapmak bu hastalıkla başa çıkmayı kolaylaştıracaktır. Düzenli yoga, kişinin bu iç kaosu iç huzura dönüştürmesine izin verir. Tedavi planına yoga eklemek stresi azaltmaya yardımcı olur ve kanser teşhisi ile ilişkili duygusal karışıklıkla başa çıkmanın en iyi yolu olabilir. Yoga pozisyonları rahatlatıcıdır ve kişiye sakin ve huzur verir.

-Yaşam Kalitesini Artırır:

Son zamanlarda yapılan bir araştırma, yoganın meme kanseri olan hastaların yaşam kalitesini artırmaya yardımcı olduğunu gösterdi. Yoga ile hastalar daha az yorgun ve daha fazla enerjiye sahip olurlar. Bu günlük aktivite ile iyi uykuyu destekler, ruh halinizi geliştirir, kaygıyı azaltır ve hastalık ortamından kurtulmanızı sağlar. Yoga böylece yaşam kalitesini iyileştirerek hastanın genel sağlığını iyileştirmeye yardımcı olur.

– Tedavi Sorunlarını Azaltır:

Kemoterapi ve radyasyon tedavisi çok sayıda yan etki ile doludur. Bununla birlikte, tedavi sırasında yoga yapan hastaların yan etkilerle başa çıkmada daha başarılı oldukları gösterilmiştir. Rutine yoga uygulayan hastaların, kemoterapi ilaçları alırken sıklıkla ortaya çıkan bulantı, uykusuzluk ve eklem ağrısını iyileştirdiği bildirilmiştir. Aslında, düzenli olarak yoga uygulayan hastalarda daha az yan etki ortaya çıkar. Yoga nefes egzersizleri, kemoterapi veya radyasyon alan hastalara fayda sağlayabilecek iyi bir yaşam tarzı seçimidir.

Lenf Akışını Teşvik Eder:

4650_yoga_ (1)

Beyaz kan hücrelerinin farklı yoga pozisyonlarında dolaştığı bir vücut sıvısı olan lenf sıvısının akışını teşvik eder. Lenfatik sıvı bağışıklık sisteminin bir parçasıdır ve lenf akışındaki bir kesinti vücuttaki toksinlerin durgunluğuna neden olur. Bununla birlikte, yoga yapmak lenf sıvısının akışını teşvik ederek toksinlerin vücuttan atılmasına izin verir. Böylece, artan lenf akışı toksinlerin drenajını arttırır, bu da meme kanseri hastalarının genel sağlığının iyileştirilmesine yardımcı olur.

-Kas Hareketliliğini Artırır:

Meme kanseri hastalarında kas ağrıları ve sertlik oldukça yaygındır. Düzenli bir yoga rutini ile hastaların esnekliğinde ve hareketliliğinde iyileşme bekleyebilirsiniz. Kaslardaki bu ağrıyı, kasların gerilmesini sağlayan farklı yoga pozisyonlarıyla azaltabilirsiniz. Kasların daha rahat hareket etmesi ve kas gerginliğinin azalması, yoganın meme kanseri hastaları için önemli faydalarından biridir.

Bilimsel kanıt:

Teksas Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmaya göre, meme kanseri ameliyatı geçiren ve radyoterapi tedavisi gören 60 kadın hasta katıldı. Katılımcılar iki gruba ayrıldı. İlaç tedavisine ek olarak, bir gruba 6 haftalık solunum teknikleri ve yoga pozisyonları da dahil olmak üzere yoga dersleri verildi. Diğer grup yoga dersleri almadı. Öngörülen sürenin sonunda, her iki gruptan da bir öz değerlendirme anketi doldurmaları istendi. Yoga sınıfına katılan hastalar fiziksel aktivitelerde yetenek arttıklarını bildirdiler. Günlük rutinleriyle başa çıkmada daha başarılı oldular. Egzersiz becerileri gelişti; Mesela 1 km daha yürümeye başladılar. Katılımcılar ayrıca azalmış yorgunluk, artan güç ve daha az uyku problemleri bildirdiler. Deney sonunda yoga seanslarına katılan hastaların genel sağlık durumları, yapmayanlara göre çok daha iyi bulunmuştur.

Tamamlayıcı yoga uygun tedaviyle birleştirildiğinde, hastalar mevcut durumlarıyla daha iyi başa çıkabilirler. Başka bir deyişle, düzenli yoga ile enerjinizi yenileyebilir ve sağlığınızı çok daha kolay ve stressiz bir şekilde geri kazanabilirsiniz.

PTT Evleri Kullanılmış Kitap Alanlar

İstanbul PTT Evleri Kullanılmış Kitap Alanlar,PTT Evleri Kullanılmış Kitap Alan Yerler,PTT Evleri Kullanılmış Kitap Alım Satım,PTT Evleri Kullanılmış Kitap Alan Dükkan Firma.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

18 + six =

WhatsApp chat