Poligon Mahallesi Antika İkinci El Eski Kullanılmış Kitap Alanlar

Poligon Mahallesi Antika İkinci El Eski Kullanılmış Kitap Alanlar

İstanbul Poligon Mahallesi Antika Kitap Alanlar, Poligon Mahallesi İkinci El Kitap Alanlar, Poligon Mahallesi Eski Kitap Alanlar, Poligon Mahallesi Kullanılmış Kitap Alanlar, Poligon Mahallesi Antika Kitap Alan Yerler, Poligon Mahallesi İkinci El Kitap Alan Yerler, Poligon Mahallesi Eski Kitap Alan Yerler, Poligon Mahallesi Kullanılmış Kitap Alan Yerler, Poligon Mahallesi Antika İkinci El Eski Kullanılmış Kitap Alım Satım, Poligon Mahallesi Sahaf, Poligon Mahallesi 2.el Roman Hikaye Alan Firmalar, Poligon Mahallesi Eski Basım Dergi Ansiklopedi Alan Dükkanlar, İstanbul Poligon Mahallesi Almanca İngilizce Fransızca Arapça Farsça Dil Kitapları Alan Yerler, Poligon Mahallesi Dergi,Kartpostal, Gazete, Ferman Ve Dökümanlar Alınır Satılır, Poligon Mahallesi El Yazma Osmanlıca Kitap Alım Satım, İstanbul Poligon Mahallesi Antika Osmanlı El Yazması Kitap Alan Yerler, Poligon Mahallesi Toplu Kitap Alım Satım.

Poligon Mahallesi Antika Kitap Alanlar

Poligon Mahallesi Antika Kitap Alanlar, İstanbul Poligon Mahallesi Antika Kitap Alan Yerler, Poligon Mahallesi Antika Kitap Alım Satım, Poligon Mahallesi Antika Kitap Satmak İstiyorum. Poligon Mahallesi Antika Kitap , Roman, Dergi, Hikaye, Gazete, Kartpostal, Ferman, Döküman Alan Dükkanlar.

Poligon Mahallesi İkinci El Kitap Alan Yerler

İstanbul Poligon Mahallesi İkinci El Kitap Alanlar, Poligon Mahallesi İkinci El Kitap Alan Yerler, Poligon Mahallesi İkinci El Kitap Alım Satım, Poligon Mahallesi İkinci El Toplu Kitap Satmak İstiyorum.

Poligon Mahallesi Eski Kitap Alım Satım

Poligon Mahallesi Eski Kitap Alım Satım, İstanbul Poligon Mahallesi Eski Kitap Alanlar, Poligon Mahallesi İkinci El Kitap Alan Yerler, Poligon Mahallesi Eski Kitap Alan Dükkanlar Firmalar.

Makyaj eşyalarınızı asla ödünç vermemeli veya paylaşmamalısınız; çünkü bu malzemelerin paylaşılması pembe göz hastalığı gibi hastalıklara yol açabilir. Mantar gibi cilt enfeksiyonlarına bile neden olabilir.

Aralarınızdaki makyaj ipuçlarını paylaşmak, kusursuz ciltler için güzellik sırlarını öğrenmenize yardımcı olabilir; ancak makyaj paylaşımı söz konusu olduğunda bu doğru olmayabilir. Sağlık profesyonelleri, makyaj ürünlerini paylaşmamanız gerektiği konusunda hemfikirdir. Çocukluğumuzdan beri oyuncaklarımızı ve yiyeceklerimizi paylaşmamıza rağmen, makyaj ürünleri söz konusu olduğunda bunu yapmamalısınız.

Makyaj ürünlerini paylaşmak sağlık açısından riskli olabilir. Bu kötü alışkanlık çok çeşitli enfeksiyonlarla karşılaşabilir, bu enfeksiyonlardan en yaygın olanı pembe göz hastalığıdır. Kozmetiklerin sık paylaşımı, bu ürünleri bakteriyel büyüme ve kontaminasyon için güçlü bir kaynak haline getirir. Bu ürünlere yerleşen bakteriler, makyaj uygularken cildinize kolayca bulaşabilir. Yani arkadaşınızdan bir ruj veya fırça istediğinizde, aslında cilt enfeksiyonu isteyeceksiniz. Ayrıca, arkadaşınız genellikle makyajı kaldıran biri değilse, enfeksiyon almamanın bir nedeni yoktur.

Makyaj Malzemelerini Paylaşarak Bulaşabilecek Enfeksiyonlar:

Pembe Göz Hastalığı:

4653_pink_e –

Eyeliner gibi makyaj malzemelerinin paylaşılması konjonktivit gibi göz enfeksiyonları gelişme riskini artırır. Bu enfeksiyon gözlerde kızarıklığa, kalın beyaz akıntıya ve şişmeye neden olur. Ayrıca rimel ve göz kalemi paylaşarak ağrılı bir bakteriyel enfeksiyon olan arpacık alabilirsiniz.

-Soluk:

Soğuk algınlığı olan bir arkadaşınızdan ruj ödünç alırsanız, herpes virüsleri sizi dudaklarınızda vezikül oluşumu ile enfekte eder. Ayrıca, dudaklardaki herhangi bir enfeksiyon, bir dudak kalemi, dudak parlatıcısı ve ruj paylaşılarak kolayca bulaşabilir. Ayrıca, dudaklar çok hassas olduğundan, bu tür kozmetikleri paylaşmayı bırakmalısınız.

Mantar Hastalıkları:

Cilt kusurlarını gizlemek için kullanılan fondöten ve allık gibi bileşenlerin paylaşılması mantar enfeksiyonlarına neden olabilir. Saçkıran, bu makyaj ürünleriyle kolayca transfer edilebilen bir mantar enfeksiyonudur.

-Akne:

4653_bakter

Sık kullanılan bir makyaj fırçası, bakteriler için harika bir üreme alanıdır. Bu fırça yağlı cilde yerleştirildiğinde, bakteriler cilde yayılır. Başka bir deyişle, düzenli olarak temizlenmeyen bir fırçayı paylaşarak akne oluşumu kaçınılmaz olacaktır.

Bilimsel kanıt:

Mağazaların kozmetik bölümlerinde tutulan makyaj ürünleri 2 yıllık bir çalışma ile kontaminasyon açısından analiz edildi. Philadelphia Jefferson Tıp Fakültesi’nde biyoloji profesörü olan Dr. Elizabeth Brooks’un gözetiminde yapılan çalışma, nemlendiriciler de dahil olmak üzere tüm makyaj ürünlerinin streptococcus, staphylococcus ve E. coli bakteri suşları tarafından kolonize edildiğini gösterdi. E. Coli bakterileri, tuvaleti kullandıktan sonra ellerinizi yıkamamanın bir sonucu olarak bulaşan bir bakteridir. Sonuç olarak, bu çalışma ile makyaj malzemelerinin paylaşılmasının bu bakterilerin kontaminasyon riskini arttırdığı belirlenmiştir. Bu yüzden mağazalarda kozmetik ürünleri tekrar denerken, bu ürünlerin sizden önce birçok kişi tarafından kullanıldığını unutmayın ve denerken tekrar düşünün.

Genel olarak, diğer makyaj malzemelerinin kullanılması cildinize zarar verebilir. Bu nedenle, kendi kozmetik ürünlerinizi kendinize saklamak çok önemlidir.

Poligon Mahallesi Kullanılmış Kitap Alanlar

İstanbul Poligon Mahallesi Kullanılmış Kitap Alanlar,Poligon Mahallesi Kullanılmış Kitap Alan Yerler,Poligon Mahallesi Kullanılmış Kitap Alım Satım,Poligon Mahallesi Kullanılmış Kitap Alan Dükkan Firma.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 × 3 =

WhatsApp chat