Onikişubat Antika Eşya Alanlar Ve Alan Yerler

Onikişubat Antika Eşya Alanlar Ve Alan Yerler

Kahramanmaraş Onikişubat Antika Eşya Alanlar Ve Alan Yerler, Onikişubat Antika Alanlar, Onikişubat Antika Alan Yerler, Kahramanmaraş Onikişubat Antika Eşya Satmak İstiyorum, Onikişubat İkinci El Kitap Alanlar, Onikişubat Plak Alan Yerler, Kahramanmaraş Onikişubat Gümüş Alım Satım, Kahramanmaraş Onikişubat Antika Obje Bakır alan dükkanlar, Onikişubat Antika Halı eksperi ekspertizi, Kahramanmaraş Onikişubat Eski Kullanılmış Antika değeri taşıyan eşya alanlar.

Onikişubat Plak Alanlar Ve Alan Yerler

Onikişubat 33’lük Plak Alanlar, Onikişubat 45’lik Plak Alanlar, Onikişubat 78’lik Plak Alanlar, Onikişubat Antika Aksesuar Alanlar, Onikişubat Antika Alanlar. Onikişubat Antika AOnikişubat Alan Yerler, Onikişubat Antika Berat Alanlar, Onikişubat Antika Bindallı Alanlar, Onikişubat Antika Hereke Halı Alan Yerler. Onikişubat Antika ipek Halı Alanlar, Onikişubat Antika Kama Alanlar, Onikişubat Antika Kapı Alanlar, Onikişubat Antika Gramafon Alanlar, Onikişubat Antika Gümüş Alanlar. Onikişubat Antika Onikişubatçer Alanlar, Onikişubat Antika Eşya Alanlar, Onikişubat Antika Ferman Alanlar, Onikişubat Antika Fotoğraf Makinesi Alanlar.

1980’lerde HIV / AIDS ortaya çıktığı için, bu hastalık hakkında birçok yanlış anlama kulaktan kulağa bulaşmıştır. Günümüzde HIV’in önlenmesi, teşhisi ve tedavisi ile ilgili kurallar kolayca bulunabilir, ancak bu hastalık hakkında hala yanlış bilgiler yayılmaktadır. Ne yazık ki, bu yanlış bilgi HIV enfeksiyonu riskinde artışa neden olmaktadır. Bu yazıda HIV / AIDS hakkında bazı yanlış bilgileri düzeltmeye çalışacağız.

1) Efsane: HIV ile enfekte olmak AIDS olmak demektir.

Gerçek: HIV tanısı her zaman AIDS anlamına gelmez. AIDS (edinilmiş bağışıklık eksikliği sendromu), HIV enfeksiyonunun ilerlediği bir durumdur. HIV enfeksiyonu erken evrelerinde teşhis edilir ve uygun tedavi uygulanırsa, enfeksiyon baskılanır ve son evrelere geçişi önlenir. Başka bir deyişle, erken tanı enfeksiyonun AIDS’e ilerlememesi için ana faktördür.

2) Mit: Sivrisinekler HIV enfeksiyonunu yayabilir.

Gerçeklik: Bu efsane, HIV’in kan yoluyla bulaşmasından kaynaklanmaktadır. HIV kan yoluyla bulaşan bir enfeksiyon olmasına rağmen, HIV ile enfekte bir kişiyi ısıran sivrisinek, daha sonra sağlıklı bir kişiyi ısırdığında enfeksiyonu yayacağı anlamına gelmez.

Bu teori mantıklı görünse de, kapsamlı araştırmalar HIV enfeksiyonunun sivrisinek ısırıkları tarafından bulaşmadığını göstermiştir. Bir sivrisinek veya herhangi bir böcek ısırdığında, sivrisinek sadece kurbanın kanını emer ve kendi kanını kurbanın vücuduna geçirmez. Daha spesifik olmak gerekirse, sivrisinekler ağızlarında iğne benzeri bir yapıya sahiptir. Başka bir deyişle, bir sivrisinek tarafından ısırılan kişinin vücudu kan değil, sadece sivrisinek tükürüğüne maruz kalır.

Ayrıca, virüs sivrisinek vücudunda bulunsa bile, uzun süre hayatta kalamaz. Bunun nedeni sivrisineklerin virüsü bölecek hücrelere sahip olmamasıdır. Başka bir deyişle, sivrisinek virüse maruz kalsa bile, sivrisinek zarar görmez ve virüs sisteminde sindirilir.

3) Mit: HIV tedavisi gören insanlar bulaşıcı değildir.

Gerçek: İlaçlar enfeksiyonu kontrol etmek için yararlıdır, ancak virüsün bulaşmasını önlemez. Antiretroviral tedavi, enfekte olmuş bir kişinin kanındaki virüsün varlığını azaltmak için formüle edilmiş olmasına rağmen, enfeksiyon hala bulaşacak kadar aktiftir.

4) Mit: HIV enfeksiyonu teşhisi ölüm demektir.

Gerçek: Evet, henüz HIV enfeksiyonunu tamamen iyileştirebilecek bir tedavi yok, ancak tıp bilimindeki ilerlemeler sayesinde hastalar hala üretken bir yaşam sürdürebilir. Hastalık 1980’lerin başında bilinmeye başladığında, hastalar sadece birkaç yıl yaşayabilirler. Bununla birlikte, bu günlerde hastaların yaşamları muazzam bir artış göstermiştir. Doğru bakım ve tedavi ile durum artık etkili bir şekilde yönetilebilir. HIV tedavisi için geliştirilen yeni ilaçlar hastaların ömrünü büyük ölçüde artırmıştır.

5) Efsane: Yeni üretilen ilaçlar sayesinde HIV artık önemsiz bir hastalıktır.

7085_aids Gerçek: HIV’in ölüm cezası olduğunu düşünmenin yanlış olduğu gibi, yeni ilaçlar sayesinde HIV’in artık küçük bir hastalık olduğunu düşünmek de yanlıştır. Yeni ilaçlar hastaların ömrünü uzatmaya yardımcı olabilirken, bunun ömür boyu süren bir tedavi olduğunu unutamayız. Ciddi bir ömür boyu tedavinin de önemli bir endişe kaynağı olabilecek birkaç yan etkisi olabilir. Ek olarak, kaçırılan her ilaç dozu, tedavinin etkisiz hale gelme şansını arttırır. Virüsün ilaçlara direnme riski de vardır. Evet, tıpta çok önemli gelişmeler oldu, ancak bu güvensiz cinsel ilişki için bir mazeret olmamalı, her zaman korunmalısınız.

Onikişubat Gümüş Alanlar Ve Alan Yerler

Onikişubat Antika Kartpostal Alanlar, Onikişubat Antika Kılıç Alanlar, Onikişubat Antika Kupa Alanlar, Onikişubat Antika Kuranı Kerim Alan Yerler. Onikişubat Antika Madalyon Alanlar, Onikişubat Antika Mobilya Alanlar, Onikişubat Antika Müzik Aletleri Alanlar, Onikişubat Antika Müzik Seti Alanlar, Onikişubat Antika Nişan Alanlar. Onikişubat Antika Obje Alanlar, Onikişubat Antika Oyuncak Alanlar, Onikişubat Antika Porselen Yemek Takımı, Onikişubat Antika Rozet Alanlar, Onikişubat Antika Saat Alanlar. Onikişubat Antika Sürahi Alanlar, Onikişubat Antika Tekke Malzemeleri Alanlar.

Onikişubat İkinci El Kitap Alanlar Ve Alan Yerler

Onikişubat Antika Tombak Alanlar, Onikişubat Antika Tombak Bakır Alanlar, Onikişubat Antika Tüfek Alanlar, Onikişubat Antika Yağlı Boya Tablo Alanlar. Onikişubat El Yazması Kuranı Kerim Alanlar, Onikişubat Eski Eşya Alanlar, Onikişubat Antika Dürbün Alan Yerler. Onikişubat Antika Duvar Saati Alan Yerler, Onikişubat Antika Yağlı Boya Tablo Eşya Alanlar. Onikişubat Antika Askeri El Yazması Mektup Eşya Alanlar, Onikişubat Osmanlıca Kitap Alanlar, Onikişubat Plak Alanlar, Onikişubat Osmanlı Malzemeleri Alanlar. Onikişubat Hat Yazısı Alanlar, Onikişubat Hilye-i şerif Alanlar, Onikişubat El Yazması Kitap Alan Yerler, Onikişubat Eski Köstekli Saat Alan Yerler, Onikişubat Eski Tuğralı Gümüş Alanlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

seven − five =

WhatsApp chat