Mihalıççık Antika Eşya Alanlar Ve Alan Yerler

Mihalıççık Antika Eşya Alanlar Ve Alan Yerler

Eskişehir Mihalıççık Antika Eşya Alanlar Ve Alan Yerler, Mihalıççık Antika Alanlar, Mihalıççık Antika Alan Yerler, Eskişehir Mihalıççık Antika Eşya Satmak İstiyorum, Mihalıççık İkinci El Kitap Alanlar, Mihalıççık Plak Alan Yerler, Eskişehir Mihalıççık Gümüş Alım Satım, Eskişehir Mihalıççık Antika Obje Bakır alan dükkanlar, Mihalıççık Antika Halı eksperi ekspertizi, Eskişehir Mihalıççık Eski Kullanılmış Antika değeri taşıyan eşya alanlar.

Mihalıççık Plak Alanlar Ve Alan Yerler

Mihalıççık 33’lük Plak Alanlar, Mihalıççık 45’lik Plak Alanlar, Mihalıççık 78’lik Plak Alanlar, Mihalıççık Antika Aksesuar Alanlar, Mihalıççık Antika Alanlar. Mihalıççık Antika Avize Alan Yerler, Mihalıççık Antika Berat Alanlar, Mihalıççık Antika Bindallı Alanlar, Mihalıççık Antika Hereke Halı Alan Yerler. Mihalıççık Antika ipek Halı Alanlar, Mihalıççık Antika Kama Alanlar, Mihalıççık Antika Kapı Alanlar, Mihalıççık Antika Gramafon Alanlar, Mihalıççık Antika Gümüş Alanlar. Mihalıççık Antika Mihalıççıkçer Alanlar, Mihalıççık Antika Eşya Alanlar, Mihalıççık Antika Ferman Alanlar, Mihalıççık Antika Fotoğraf Makinesi Alanlar.

Mihalıççık Gümüş Alanlar Ve Alan Yerler

Mihalıççık Antika Kartpostal Alanlar, Mihalıççık Antika Kılıç Alanlar, Mihalıççık Antika Kupa Alanlar, Mihalıççık Antika Kuranı Kerim Alan Yerler. Mihalıççık Antika Madalyon Alanlar, Mihalıççık Antika Mobilya Alanlar, Mihalıççık Antika Müzik Aletleri Alanlar, Mihalıççık Antika Müzik Seti Alanlar, Mihalıççık Antika Nişan Alanlar. Mihalıççık Antika Obje Alanlar, Mihalıççık Antika Oyuncak Alanlar, Mihalıççık Antika Porselen Yemek Takımı, Mihalıççık Antika Rozet Alanlar, Mihalıççık Antika Saat Alanlar. Mihalıççık Antika Sürahi Alanlar, Mihalıççık Antika Tekke Malzemeleri Alanlar.

. Sinema sanat olarak doğdu nasıl kabul edildi? Lumiere Kardeşlerin büyük bir etkisi olan ilk halka açık gösterimi yaptıkları 1895’ti.

Peki buraya nasıl geldin? İşte sinemanın uzun hikayesi…

8359_lumierekardeslerSinema tarihi Mesih’ten önceki buluşa dayanır ve “Camera Obscura (karanlık oda)” olarak adlandırılır. Kutunun diğer tarafındaki bir kutuda açılan delikte tutulan nesnenin yansımasından oluşan Camera Obscura’nın sinemanın büyüsünü başlattığı düşünülüyor.

Latince adı “Lanterne magica” olan Sihirli Fener’i bugün slayt projektörlerinin atası olarak görmek mümkün. Sihirli Fener, 2. yüzyılda Çin’de keşfedildi.

Sihirli Fener, biraz daha gelişmiş bir versiyon olan “Thaumatrope” ve “Phenakisticope” icatına izin verdi. Bu araçlar, silindirin etrafına çizilen resimlerin silindiri hızlı bir şekilde çevirerek hareket etmesi ilkesine dayanır.
Tüm bu tasarruflar Thomas Alva Edison’un 1894’te “Kinetoscope” u icat etmesini kolaylaştırdı. Kinetoscope görüntülerin hareketli izlenmesini sağlayan tek kişilik bir görüntüleme kabini.

Lumiere Kardeşler

8359_lumierekardesler01 Erkek kardeşler Antoine Lumiere’nin babası Louis ve Auguste Lumiere, öğretmenlik sanatından ayrıldıktan sonra Fransa’nın Lyon şehrinde fotoğraf ve fotoğraf malzemeleri üretmeye başladı. Işleri Ailenin işi büyüdü ve yüzlerce metre fotoğraf kağıdı üretebilen bir fabrikaya dönüştü. Lumiere kardeşler, fotoğraf ve hareketli görüntülerle üretim süreçlerinden daha çok ilgileniyorlardı. Babaları Edison’un Kinetoscope’u eve getirdiğinde, iki kardeş bu enstrümanı merakla incelemeye başladı.

Tek kişilik bir sinema sistemi olarak tanımlanabilen ve birçok kişi tarafından erişilebilir olmasını sağlayan Kinetopkop’u geliştirmek isteyen kardeşler kolları sıvadı.
Lumiere kardeşler, görüntü içeren filmlerin kenarlarında delikler açarak “sinematografı” buldular. Sinematografı sağlayan saniyede 15 film görüntüsü çok gerçekçi bir görüntü sağladı. Elle kurulabilen ve hafif bir araç olan sinematograf her yere taşınabilir.

Fabrika Filminden Çıkış

Lumiere Kardeşler ilk filmlerini 1895’te Ulusal Sanayi Birliği’nde oynadı. Film, işçilerin babalarının fabrikasından çıkışlarını anlatan ve bir dakikadan fazla süren “Lumiere Fabrikasından İşçi Çıkışı” filmiydi. Sinematograf ile birçok fotoğraf derneğinde gösterimler yapıldı.

İlk Herkese Açık Ekran

Lumiere Kardeşler 28 Aralık 1895’te bir görüntü yönetmeni ile ilk halka açık gösteriyi gerçekleştirdi. İlk gösteride “Lumiere Fabrikasından İşçi Çıkışı, Bebeğin Dövüşü, Tuileries Havuzu, Gara’nın Bir Trene Gelişi, Alayı, Farrier, Kart Oyunu, Ayrık Çimenler, Duvar, Deniz” filmleri.

Gösteri yaklaşık 100 kişi tarafından ödenmiş ve izlenmiştir. Özellikle “Trenin Gelişi” Garaj filmi, gerçekçi görüntüleri, çekim tekniği ve uygun açı kullanımı nedeniyle seyirciler üzerinde olağanüstü bir etkiye sahipti. Birçok kişi, üzerlerine gelen ve saklanmaya çalışan trenden korktu.

8359_lumierekardesler02Lumiere Kardeşler yoğun ilgi gördü ve film gösterimlerine devam ettiler. Film gösterimlerinde zamanla salonda piyano ile müzik çalmaya başlandı.

Ancak bir sorun vardı, yeni filmler ve ilginç konular gerekiyordu. Lumiere Kardeşler film çekmek için yabancı ülkelere birçok insan gönderdi.

Bu insanlardan biri 1896’da İstanbul’a geldi ve çekildi. Haliç Panoraması, Boğaz Kıyısı Panoraması, Türk Topçuları, Türk Piyade Geçit Töreni, İstanbul dönemini gözler önüne seriyor. Öylece Böylece, Lumiere Kardeşler sayesinde, 19. yüzyılda farklı ülkeler, kültürler, insanların yaşamları ve kostümleri hakkında binden fazla belgesel filmimiz var.

Lumiere Kardeşler, bugün trilyonlara ulaşan bir sektör haline gelen sinemanın temellerini, fotoğrafçılık ve teknolojik yenilikler konusundaki merakla ortaya koydu.

Mihalıççık İkinci El Kitap Alanlar Ve Alan Yerler

Mihalıççık Antika Tombak Alanlar, Mihalıççık Antika Tombak Bakır Alanlar, Mihalıççık Antika Tüfek Alanlar, Mihalıççık Antika Yağlı Boya Tablo Alanlar. Mihalıççık El Yazması Kuranı Kerim Alanlar, Mihalıççık Eski Eşya Alanlar, Mihalıççık Antika Dürbün Alan Yerler. Mihalıççık Antika Duvar Saati Alan Yerler, Mihalıççık Antika Yağlı Boya Tablo Eşya Alanlar. Mihalıççık Antika Askeri El Yazması Mektup Eşya Alanlar, Mihalıççık Osmanlıca Kitap Alanlar, Mihalıççık Plak Alanlar, Mihalıççık Osmanlı Malzemeleri Alanlar. Mihalıççık Hat Yazısı Alanlar, Mihalıççık Hilye-i şerif Alanlar, Mihalıççık El Yazması Kitap Alan Yerler, Mihalıççık Eski Köstekli Saat Alan Yerler, Mihalıççık Eski Tuğralı Gümüş Alanlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

13 + eighteen =