Maslak Antika İkinci El Eski Kullanılmış Kitap Alanlar

Maslak Antika İkinci El Eski Kullanılmış Kitap Alanlar

İstanbul Maslak Antika Kitap Alanlar, Maslak İkinci El Kitap Alanlar, Maslak Eski Kitap Alanlar, Maslak Kullanılmış Kitap Alanlar, Maslak Antika Kitap Alan Yerler, Maslak İkinci El Kitap Alan Yerler, Maslak Eski Kitap Alan Yerler, Maslak Kullanılmış Kitap Alan Yerler, Maslak Antika İkinci El Eski Kullanılmış Kitap Alım Satım, Maslak Sahaf, Maslak 2.el Roman Hikaye Alan Firmalar, Maslak Eski Basım Dergi Ansiklopedi Alan Dükkanlar, İstanbul Maslak Almanca İngilizce Fransızca Arapça Farsça Dil Kitapları Alan Yerler, Maslak Dergi,Kartpostal, Gazete, Ferman Ve Dökümanlar Alınır Satılır, Maslak El Yazma Osmanlıca Kitap Alım Satım, İstanbul Maslak Antika Osmanlı El Yazması Kitap Alan Yerler, Maslak Toplu Kitap Alım Satım.

Maslak Antika Kitap Alanlar

Maslak Antika Kitap Alanlar, İstanbul Maslak Antika Kitap Alan Yerler, Maslak Antika Kitap Alım Satım, Maslak Antika Kitap Satmak İstiyorum. Maslak Antika Kitap , Roman, Dergi, Hikaye, Gazete, Kartpostal, Ferman, Döküman Alan Dükkanlar.

Maslak İkinci El Kitap Alan Yerler

İstanbul Maslak İkinci El Kitap Alanlar, Maslak İkinci El Kitap Alan Yerler, Maslak İkinci El Kitap Alım Satım, Maslak İkinci El Toplu Kitap Satmak İstiyorum.

Maslak Eski Kitap Alım Satım

Maslak Eski Kitap Alım Satım, İstanbul Maslak Eski Kitap Alanlar, Maslak İkinci El Kitap Alan Yerler, Maslak Eski Kitap Alan Dükkanlar Firmalar.

Kan uyuşturucu

Kan dopingini uygulamanın iki ana yöntemi vardır: kırmızı kan hücresi nakli ve kırmızı kan hücreleri üretmek için vücudun uyarılması. Transplantasyon süreci kanın bir insan damarına aktarılmasıdır. Çalışmalara göre, kan transfüzyonu ile hemoglobin konsantrasyonu normalden daha yüksektir. Hemoglobin miktarındaki bir artış doğrudan maksimum oksijen taşınması ile ilgilidir, çünkü eklenen her hemoglobin molekülü vücutta ek oksijen moleküllerinin taşınmasını sağlar. Vücudun dokularına taşınan her oksijen molekülü, sporcunun daha iyi ve daha uzun süre çalışmasına yardımcı olur. Bu tip doping yapmak için sporcular yarışmadan önce kanlarını veya başka birinin kanını biriktirir ve vücutlarına aktarırlar. Bunun en ünlü kullanımlarından biri, 1968’de Meksika Olimpiyatları’nda açık hava bisiklet sporu rekoru kıran ve yasaya uygun 2 kardiyolog ve sekiz gençle birlikte gelen bir atlet tarafından yapıldı.

3744_dp

Kan dopinginin ikinci kullanımı, genellikle eritropoez adı verilen biyolojik bir reaksiyon olan kırmızı kan hücrelerinin üretimini uyarmaktır. Vücutta bir oksijen eksikliği meydana geldiğinde, böbreklerdeki sensörler eritropoietin (EPO) hormonunun etkisini gösterir ve arttırır. Bu üretilen EPO, kemik iliğinde daha fazla kırmızı kan hücresi oluşumuna neden olur. Buna göre, oksijeni vücuda taşıyan hemoglobin seviyesi, kırmızı kan hücrelerinin sayısındaki artışla orantılı olarak artar.

Eritropoez iki şekilde kullanılabilir. Birincisi, vücuda sentetik EPO’nun girilmesidir ve ikincisi, vücutta oksijen eksikliği hakkında bir uyarıdır. Sentetik EPO, prematüre bebeklerde, kanserli kişilerde, AIDS’te ve kronik böbrek hastalığında anemi tedavisi olarak geliştirilmiştir. Sentetik EPO, vücut üzerinde doğal formuyla aynı etkiye sahiptir ve kalıcı bir etkiye sahip olması için vücuda haftada birkaç kez verilmelidir.

Oksijen eksikliği, havanın “daha ince” olduğu veya oksijen konsantrasyonunun düşük olduğu yüksek rakımlarda ortaya çıkar. Bu kadar yüksek yerlerde, her nefesle vücuda giren oksijen miktarı küçük olduğundan, sporcunun kaslarındaki oksijen de azalır. Bu, eritropoez üretimine yol açan hipoksi olarak da bilinen bir oksijen eksikliğine neden olur. Bu nedenle, bugün birçok sporcu ve antrenör yüksek dağ bölgelerinde yaşıyor ve antrenman yapıyor. Bu amaçla özel olarak oluşturulmuş eğitim alanları bile vardır.

Sonuç

Bugün, sporcuların vücutlarının performansını yapay olarak artırabilecekleri birçok yöntem var. Dayanıklılık sporlarında, atletik performansı artırmak için kandaki oksijen miktarını artırmak hayati önem taşır. En basit kan transfüzyonundan genetik mühendisliğinin nihai ürününün kullanımına kadar birçok uygulama, vücudun gelişimini veya sporcuların dayanıklılığını arttırmak için seçenekler. Özellikle atletizm dallarının çoğunda, doping uygulamaları yapılır, ancak bazıları bulunabilir, bazıları çeşitli nedenlerle kamuya açık değildir. Ütopik olmasına rağmen, dopingi tüm sporlardan kaldırmayı ve yarışmalarda adaleti sağlamayı umuyoruz.

Maslak Kullanılmış Kitap Alanlar

İstanbul Maslak Kullanılmış Kitap Alanlar,Maslak Kullanılmış Kitap Alan Yerler,Maslak Kullanılmış Kitap Alım Satım,Maslak Kullanılmış Kitap Alan Dükkan Firma.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 × one =