Kuşadası Antika Eşya Alanlar Ve Alan Yerler

Kuşadası Antika Eşya Alanlar Ve Alan Yerler

Aydın Kuşadası Antika Eşya Alanlar Ve Alan Yerler, Kuşadası Antika Alanlar, Kuşadası Antika Alan Yerler, Aydın Kuşadası Antika Eşya Satmak İstiyorum, Kuşadası İkinci El Kitap Alanlar, Kuşadası Plak Alan Yerler, Aydın Kuşadası Gümüş Alım Satım, Aydın Kuşadası Antika Obje Bakır alan dükkanlar, Kuşadası Antika Halı eksperi ekspertizi, Aydın Kuşadası Eski Kullanılmış Antika değeri taşıyan eşya alanlar.

Kuşadası Plak Alanlar Ve Alan Yerler

Kuşadası 33’lük Plak Alanlar, Kuşadası 45’lik Plak Alanlar, Kuşadası 78’lik Plak Alanlar, Kuşadası Antika Aksesuar Alanlar, Kuşadası Antika Alanlar. Kuşadası Antika Avize Alan Yerler, Kuşadası Antika Berat Alanlar, Kuşadası Antika Bindallı Alanlar, Kuşadası Antika Hereke Halı Alan Yerler. Kuşadası Antika ipek Halı Alanlar, Kuşadası Antika Kama Alanlar, Kuşadası Antika Kapı Alanlar, Kuşadası Antika Gramafon Alanlar, Kuşadası Antika Gümüş Alanlar. Kuşadası Antika Hançer Alanlar, Kuşadası Antika Eşya Alanlar, Kuşadası Antika Ferman Alanlar, Kuşadası Antika Fotoğraf Makinesi Alanlar.

Kuşadası Gümüş Alanlar Ve Alan Yerler

Kuşadası Antika Kartpostal Alanlar, Kuşadası Antika Kılıç Alanlar, Kuşadası Antika Kupa Alanlar, Kuşadası Antika Kuranı Kerim Alan Yerler. Kuşadası Antika Madalyon Alanlar, Kuşadası Antika Mobilya Alanlar, Kuşadası Antika Müzik Aletleri Alanlar, Kuşadası Antika Müzik Seti Alanlar, Kuşadası Antika Nişan Alanlar. Kuşadası Antika Obje Alanlar, Kuşadası Antika Oyuncak Alanlar, Kuşadası Antika Porselen Yemek Takımı, Kuşadası Antika Rozet Alanlar, Kuşadası Antika Saat Alanlar. Kuşadası Antika Sürahi Alanlar, Kuşadası Antika Tekke Malzemeleri Alanlar.

Kuşadası İkinci El Kitap Alanlar Ve Alan Yerler

Kuşadası Antika Tombak Alanlar, Kuşadası Antika Tombak Bakır Alanlar, Kuşadası Antika Tüfek Alanlar, Kuşadası Antika Yağlı Boya Tablo Alanlar. Kuşadası El Yazması Kuranı Kerim Alanlar, Kuşadası Eski Eşya Alanlar, Kuşadası Antika Dürbün Alan Yerler. Kuşadası Antika Duvar Saati Alan Yerler, Kuşadası Antika Yağlı Boya Tablo Eşya Alanlar. Kuşadası Antika Askeri El Yazması Mektup Eşya Alanlar, Kuşadası Osmanlıca Kitap Alanlar, Kuşadası Plak Alanlar, Kuşadası Osmanlı Malzemeleri Alanlar. Kuşadası Hat Yazısı Alanlar, Kuşadası Hilye-i şerif Alanlar, Kuşadası El Yazması Kitap Alan Yerler, Kuşadası Eski Köstekli Saat Alan Yerler, Kuşadası Eski Tuğralı Gümüş Alanlar.

Hipertansiyondan etkilenen kişiler, kişisel öneme sahip olaylar hakkında normalden daha geniş bir belleğe sahiptir. Olayları hatırlamak için ne kadar önemsiz olursa olsunlar. Aşağıdaki makalede, bu nörolojik durum hakkında daha fazla bilgi vereceğiz.

6650_hipertimezi biliyor muydunuz?

2012 yılında “California Üniversitesi, Ervine” araştırmacıları tarafından yapılan bir araştırmaya göre, son derece üstün otobiyografik bellek (HSAM) veya hipertesis sergileyen on iki kişi var.

Yaklaşık 15 yıl önce, ne kadar önemsiz olursa olsun, herhangi bir günde olan bir olayı kolayca hatırlayabilen bir kişi hakkında ne söylerdiniz? Muhtemelen olağanüstü hafızası olan bir kişi olduğunu söylerdiniz. “Hipertansiyon”, bu üstün bellek tipini tanımlamak için kullanılan bilimsel bir terimdir.

Hepimiz yaşamlarımız üzerinde etkisi olan şeyleri hatırlama yeteneğine sahibiz. Ancak, tarihimiz birçok alakasız ve unutulmaz ayrıntılarla doludur. Bununla birlikte, hipertansiyon tanısı konan bireyler geçmişlerinin ayrıntılarını neredeyse dakika dakika ayrıntılı olarak hatırlayabilirler.

Hipertimezi, bilinen bir nedeni olmayan nörolojik bir durumdur ve kişinin geçmişte neler olduğunu ayrıntılı olarak hatırlama kapasitesini gösterir. Örneğin, hipertansiyon tanısı konan bir kişi 15 Aralık 2005’te giydiği kıyafetleri tanımlayabilir ve o gün tanıştığı ve konuştuğu kişileri listeleyebilir. Bu tarih özel bir önemi olmayan sıradan bir gün olabilir, ancak yine de o günü tüm detaylarıyla hatırlar. Hipertansiyon tanısı konan bireyler, bu günün haftanın hangi gününe karşılık geldiği gibi çok ayrıntılı ayrıntıları da kolayca hatırlayabilirler.

Hipertansiyonun Özellikleri:

-Bu durumdan etkilenen insanlar, on yıllar önce meydana gelen önemli veya önemsiz olayları kolayca hatırlayabilirler. Böylece o gün ne yediğiniz gibi çok küçük şeyler bile çaba sarf etmeden hatırlanabilir.

6650 hipertimisi teşhisi konan insanlar geçmişi kolayca hatırlayabilmelerine rağmen, bu sadece kendi yaşamlarıyla ilgilidir. Başka bir deyişle, bu insanlar başkalarının yaşamlarıyla ilgili geçmiş olayları hatırlayamazlar. Bu, “son derece üstün otobiyografik bellek” olarak da adlandırılır, çünkü bellek yalnızca kişisel olayları aşırı derecede hatırlayabilir.

Kelimenin tam anlamıyla 10 yıldan beri, hayatlarının her günü neler olduğunu hatırlayabilen insanlar var.

Otobiyografik anıları oldukça iyi olmasına rağmen, ezberleme yeteneği için aynı şey söylenemez. Basitçe söylemek gerekirse, ezberleme becerileri ortalama. Ayrıca standart bellek testlerinde normal ortalama puanlar alırlar.

-Bu insanlar beklenmedik olaylar hakkında çok fazla düşünüyorlar. Bu nedenle, hipertansiyon tanısı konan insanlar geleceği planlamak için çok az zaman harcarlar, bu da düşünme ve akıl yürütme yetenekleri üzerinde olumsuz bir etkisi olabilir. Bu insanlar sürekli geçmiş yaşamlarını düşünüyor.

Hipertansiyonun Nedenleri:

Hipertansiyon tanısı konan bireylerin beyinleri MR tarafından tarandığında, hafıza fonksiyonu için kritik olan beyin bölümlerinin normalden daha büyük olduğu bulunmuştur. Örneğin, beynin kaudat çekirdeğinde ve zamansal lobunda, belleğin kodlanması ve depolanması ile ilişkili bir dereceye kadar genişleme olduğu gösterilmiştir. Bireyde gözlenen bu eşsiz nörogelişimsel gelişimin, bu bireylerdeki olağanüstü hafıza becerilerinden sorumlu olduğuna inanılmaktadır.

6650_brad-Önerilen başka bir teori, bu bireylerde hafıza depolarken anlamsal kodlamanın kullanıldığına inanılıyor. Semantik kodlama yöntemi ile saklanan bilgileri hatırlamak ve hatırlamak çok daha kolaydır.

Hipertansiyon Olguları:

Hipertansiyon o kadar nadir bir olaydır ki, sadece hipertansiyon tanısı konmuş bir avuç insan vardır. Bu insanlardan biri, inanılmaz hafızasıyla “İnsan Google” lakabını alan Brad Williams. Hayatınızdan bir gün seçin ve Brad o gün neler olduğunu birkaç dakika içinde listeleyebilir. Şu anda 60 yaşında olan Brad, hayatının her günü ne yaptığını ve o günlerde dünyada meydana gelen önemli olayları hatırlayabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

three × 4 =

WhatsApp chat