Karaburun Antika Eşya Alanlar Ve Alan Yerler

Karaburun Antika Eşya Alanlar Ve Alan Yerler

İzmir Karaburun Antika Eşya Alanlar Ve Alan Yerler, Karaburun Antika Alanlar, Karaburun Antika Alan Yerler, İzmir Karaburun Antika Eşya Satmak İstiyorum, Karaburun İkinci El Kitap Alanlar, Karaburun Plak Alan Yerler, İzmir Karaburun Gümüş Alım Satım, İzmir Karaburun Antika Obje Bakır alan dükkanlar, Karaburun Antika Halı eksperi ekspertizi, İzmir Karaburun Eski Kullanılmış Antika değeri taşıyan eşya alanlar.

Karaburun Plak Alanlar Ve Alan Yerler

Karaburun 33’lük Plak Alanlar, Karaburun 45’lik Plak Alanlar, Karaburun 78’lik Plak Alanlar, Karaburun Antika Aksesuar Alanlar, Karaburun Antika Alanlar. Karaburun Antika Avize Alan Yerler, Karaburun Antika Berat Alanlar, Karaburun Antika Bindallı Alanlar, Karaburun Antika Hereke Halı Alan Yerler. Karaburun Antika ipek Halı Alanlar, Karaburun Antika Kama Alanlar, Karaburun Antika Kapı Alanlar, Karaburun Antika Gramafon Alanlar, Karaburun Antika Gümüş Alanlar. Karaburun Antika Karaburunçer Alanlar, Karaburun Antika Eşya Alanlar, Karaburun Antika Ferman Alanlar, Karaburun Antika Fotoğraf Makinesi Alanlar.

Karaburun Gümüş Alanlar Ve Alan Yerler

Karaburun Antika Kartpostal Alanlar, Karaburun Antika Kılıç Alanlar, Karaburun Antika Kupa Alanlar, Karaburun Antika Kuranı Kerim Alan Yerler. Karaburun Antika Madalyon Alanlar, Karaburun Antika Mobilya Alanlar, Karaburun Antika Müzik Aletleri Alanlar, Karaburun Antika Müzik Seti Alanlar, Karaburun Antika Nişan Alanlar. Karaburun Antika Obje Alanlar, Karaburun Antika Oyuncak Alanlar, Karaburun Antika Porselen Yemek Takımı, Karaburun Antika Rozet Alanlar, Karaburun Antika Saat Alanlar. Karaburun Antika Sürahi Alanlar, Karaburun Antika Tekke Malzemeleri Alanlar.

Kaputunu açarak kapanan bir kobra, Uzak Doğu’daki sürüngenlerin muhteşem bir görüntüsüdür. Hint Kobra, insanların başlığındaki işarete en aşina oldukları yılan.

Kobra ailesinin diğer üyeleri düşmanlarını korkutmak için kafalarını iyice açarlar, ancak bu hareket en çok Naja cinsinin 9 türünde, özellikle Asya’da yaygındır. Kapak, dışa doğru kıvrılmış uzun kaburgalar arasında cildi gererek oluşur. İlk üç omurda (atlas, eksen ve üçüncü omurlar) kendilerine bağlı başka bir kaburga yoktur, ancak diğer 27 omurun baş kısmını oluşturan kaburgaları vardır. Bu kaburgalar diğerlerinden daha az kavislidir ve daha uzundur, en uzunu, her iki taraftaki omurganın kısaldığı 9. veya 10. omurgadır. Dinlenirken, bu kaburgalar yukarı ve aşağı kıvrılır ve nadiren görülür. Kobra yılanı başını açtığında, bu kaburgalar yılanın omurgasında dik açıya gelene kadar yukarı ve aşağı kıvrılır. Onu kaplayan cilt kaburgalara gevşek bir şekilde yapışır ve hareketleriyle çakışmaz. Bununla birlikte, kapak açıldığında, cilt kaburgaların etrafına sıkıca gerilir ve ölçekler arasında soluk izler ortaya çıkar. Tüm yapı sığ bir kaşık şeklindedir.

Gözlük Deseni

8038_hint_kobrasi_3Yılan başını diktiğinde, vücudunu doğrudan topraktan tutar. Ayrıca başını başıyla aynı açıda tutar. Düşmanla karşılaştığında boynundaki işaretleri gösterebilir veya onunla yüzleşebilir. Diğer Asya kobra yılanları, monokl kobra Naja kaouthia yılanı gibi, başlarında, halkalar gibi işaretler bulunur. Bazı türlerin larinksleri çevresinde aynı amaca hizmet eden koyu lekeler ve bantlar vardır. Kapak gerildikten sonra, kobra sürekli tıslayarak ileri ve geri sallanır. İleriye doğru yarım hareketlerle saldırır, ancak hemen dik konuma döner. Maksimum strok açısı, gövdenin yerden yükseldiği uzunluğa eşittir.

Yılan Oyuncuları

Usta yılan büyücüler mükemmel mesafeyi ayarlar, yılanın elinden cm ilerlemesine izin verir. Hasır sepetleri ve tahta flütleri olan bu insanlar, kobraların yaygın olduğu yerlerde olağan figürlerdir. Bu mistisizm akıllıca açıklanabilse de, yılan ve insan arasında benzersiz bir etkileşim sergiler. Genel inanışın aksine, yılanların ağzı nadiren dikilir ve yetişkin kobra yılanlarını eğitmek oldukça kolaydır. Aslında, yeni yakalanmadılarsa, yakalanmadan önce kafalarında keskin bir tokat yapmak yeterlidir. Ayrıca, Uzak Doğu’daki bazı yılan koleksiyoncuları vahşi kobraları elleriyle toplamaktan ve onları yerden kaldırmaktan çok mutlular. Genç yılanlar çok saldırgan ve saldırmaya eğilimlidir.

İnsanlarla Yaşam

Hint kobraları dünyanın en kalabalık bölgelerinden birinde yaşar ve bu nedenle insanlarla iç içedir. Bunu birçok farklı duruma uyum sağlayarak yaparlar. Muhtemelen geçmişin orman yılanları sanki bahçe evlerinde, çiftliklerde, ormanlık alanlarda, depolarda ve ev plantasyonlarında kendilerini evlerinde gibi hissederler. Kuşkusuz, yiyeceklerin çektiği fare ve sıçanların bolluğundan etkilenirler. Bazı bölgelerde, kobralar Budistler ve Hindular tarafından kutsanmış ve özgürleştirilmiştir. Yuvalardaki kuşları ve yumurtaları yakalamak için ağaçlara tırmanabilir, isteyerek suya gidebilir ve hatta bazen denizde yüzebilirler.

Hint kobraları fazla yemeyi seçmez. Fareler ve sıçanlar, özellikle kentsel alanlarda, yiyeceklerinin önemli bir parçası olsa da, kurbağalara, diğer yılanlara, kertenkelelere ve kuşlara da beslenirler. Şaşırtıcı örnekler 1.2 m’lik bir kobra tarafından yenen 60 cm Bengal monitör kertenkele, Varanus bengalensis ve daha küçük bir kobra tarafından yenen 1.8 m’lik Hint sıçan yılanı (Ptyas mukozası). Bazen yerli kuşları ve civcivleri ve hatta yumurtalarını yerler. Kobralar, şansları tersine döndüğünde, tavuklar üzerlerine basılarak öldürülebilir ve benzer örnekler domuz, inek ve geyik gibi vahşi hayvanlar tarafından kullanılabilir. Varan, kobra da dahil olmak üzere çok sayıda yılanla beslenir.

Tükürme kobralar

Bir yılanın evriminin nedeni ne olursa olsun, birçok yılan kendilerini savunmak için genellikle bu yönteme başvurur. Bunun ayrıntılı kanıtı, yılanın avını öldürmek için fazlasıyla zehirli olan zehirin daha zehirli doğasıdır. Onlar düşmana düşman tüküren veya fışkırtan Afrika ve Güney Asya yılanlarıdır. Tükürme kobraları pistler, güney Afrika’dan hemachatus, Afrika’dan hamachatus, naja cinsine ait iki tür ve aynı cins dahil yedi farklı Asya türüdür. Bu türler, molar dişlerin önündeki küçük boşluklardan zehirlerini hızlı ve güçlü bir fışkırtma ile tükürür. Bunu yapabilirler çünkü dişleri önde küçük, öne bakan açıklıklar geliştirmiştir. Yılanlar, özellikle düşmanın ani ve yoğun acı çekeceği gözleri hedef alan, tutarlı bir isabet oranı ile birkaç metreye kadar zehiri fışkırtabilir. Tedavi edilmezse, insanlarda körlüğe neden olabilir. Eksileri

Karaburun İkinci El Kitap Alanlar Ve Alan Yerler

Karaburun Antika Tombak Alanlar, Karaburun Antika Tombak Bakır Alanlar, Karaburun Antika Tüfek Alanlar, Karaburun Antika Yağlı Boya Tablo Alanlar. Karaburun El Yazması Kuranı Kerim Alanlar, Karaburun Eski Eşya Alanlar, Karaburun Antika Dürbün Alan Yerler. Karaburun Antika Duvar Saati Alan Yerler, Karaburun Antika Yağlı Boya Tablo Eşya Alanlar. Karaburun Antika Askeri El Yazması Mektup Eşya Alanlar, Karaburun Osmanlıca Kitap Alanlar, Karaburun Plak Alanlar, Karaburun Osmanlı Malzemeleri Alanlar. Karaburun Hat Yazısı Alanlar, Karaburun Hilye-i şerif Alanlar, Karaburun El Yazması Kitap Alan Yerler, Karaburun Eski Köstekli Saat Alan Yerler, Karaburun Eski Tuğralı Gümüş Alanlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 × four =