Isparta Antika Eşya Alanlar Ve Alan Yerler

Isparta Antika Eşya Alanlar Ve Alan Yerler

Isparta Isparta Antika Eşya Alanlar Ve Alan Yerler, Isparta Antika Alanlar, Isparta Antika Alan Yerler, Isparta Isparta Antika Eşya Satmak İstiyorum, Isparta İkinci El Kitap Alanlar, Isparta Plak Alan Yerler, Isparta Isparta Gümüş Alım Satım, Isparta Isparta Antika Obje Bakır alan dükkanlar, Isparta Antika Halı eksperi ekspertizi, Isparta Isparta Eski Kullanılmış Antika değeri taşıyan eşya alanlar.

Isparta Plak Alanlar Ve Alan Yerler

Isparta 33’lük Plak Alanlar, Isparta 45’lik Plak Alanlar, Isparta 78’lik Plak Alanlar, Isparta Antika Aksesuar Alanlar, Isparta Antika Alanlar. Isparta Antika Avize Alan Yerler, Isparta Antika Berat Alanlar, Isparta Antika Bindallı Alanlar, Isparta Antika Hereke Halı Alan Yerler. Isparta Antika ipek Halı Alanlar, Isparta Antika Kama Alanlar, Isparta Antika Kapı Alanlar, Isparta Antika Gramafon Alanlar, Isparta Antika Gümüş Alanlar. Isparta Antika Ispartaçer Alanlar, Isparta Antika Eşya Alanlar, Isparta Antika Ferman Alanlar, Isparta Antika Fotoğraf Makinesi Alanlar.

Ebelik mesleği, dünyanın en eski meslekleri arasındadır. Bir bebeğin doğumunda rol almak, doğum ağrısı çeken annenin ağrısını azaltmak ve annenin yanında babanın isteklerini dinlemek, uzun zamandır beklenen bebeğin doğmasını sağlamak, değerli ve saygın bir meslek haline geldi dünya meslekleri arasında. Ebelik mesleği insanlığın varlığı ile doğdu. falde-ebeler görmekm.ö. 5000’li yıllardaki resimlere bakıldığında, işgücü çeken kadınların ve onlara yardım eden ebelerin olduğu görülmektedir. İncil’de Kutsal Kitap mesleğinden bahsedilir. Ebelik mesleğinin öneminin ilahi düzeyde de vurgulandığı görülmektedir. Ek olarak; İlahi katta ebenin çok önemli olduğu eski Mısır’da, Kral Pharao’nun ebeleri Shifra ve Pua’nın itaatinden geçiyor. Kah, aynı zamanda BC. 2000 yılında ebelik mesleğinin önemini ifade ettiği duyulmaktadır. Antik Yunanistan’da Hipokrat’ın rolü nedeniyle “erkek büyükanne” ile konuşulduğu, bazı doğumlarda eşlik ettiği ve yardımcı olduğu görülmektedir. Efes Soranus M.S. Ayrıca 98-138 ebelik mesleği öğretti. Ayrıca; Ebelerin sahip olması gereken nitelikleri vurguladı ve onları kitap olarak yazdı. Kitabın adı “Jinekoloji” dir. Ebelik, anneden kızına veya kadından kadına öğretilen ve çok yavaş ilerleyen bir meslek olarak gerçekleşti. 1450’de ebe grupları İngiltere’de Cardinals Meclisi tarafından profesyonel kartlar çıkarıldı. 1560 yılında Fransız Kralı Henry 3 ebe eğitimlerini açtı ve eğitimlerin sonunda ebeleri sınava tabi tuttu. 1536-1636’da Ebe Louise Bourgeuis’in ebelik mesleği ve ebelik eyleminin ne kadar kolay olacağını yazdığı görülmüştür. Jean Lıobaut, ebelere Cenova’nın doğumunu kolaylaştırmak için Simfisis pubis’in hareketini 1649’da öğretti. 1616’da Elizabeth Cellien hastanelerde kadın doğum ve doğum hizmetlerinin kurulmasını sağlamıştır. İngiltere ve Fransa’da 1701 yılında ebelikteki gelişmelerin Almanya’da da yaşandığı görülmektedir. Juskına Sıegımund’un ebelik mesleği üzerine bir kitap yazdığı görülmüştür. 1733 yılında Ebe Eğitimcisi Marie Louise La Chapalle (1769-1821) Forseps konusunda bir kitap yazdı. 1819’da Laennec stetoskopu buldu ve ilk kez obstetrikte kullanıldığı biliniyor.

Isparta Gümüş Alanlar Ve Alan Yerler

Isparta Antika Kartpostal Alanlar, Isparta Antika Kılıç Alanlar, Isparta Antika Kupa Alanlar, Isparta Antika Kuranı Kerim Alan Yerler. Isparta Antika Madalyon Alanlar, Isparta Antika Mobilya Alanlar, Isparta Antika Müzik Aletleri Alanlar, Isparta Antika Müzik Seti Alanlar, Isparta Antika Nişan Alanlar. Isparta Antika Obje Alanlar, Isparta Antika Oyuncak Alanlar, Isparta Antika Porselen Yemek Takımı, Isparta Antika Rozet Alanlar, Isparta Antika Saat Alanlar. Isparta Antika Sürahi Alanlar, Isparta Antika Tekke Malzemeleri Alanlar.

Isparta İkinci El Kitap Alanlar Ve Alan Yerler

Isparta Antika Tombak Alanlar, Isparta Antika Tombak Bakır Alanlar, Isparta Antika Tüfek Alanlar, Isparta Antika Yağlı Boya Tablo Alanlar. Isparta El Yazması Kuranı Kerim Alanlar, Isparta Eski Eşya Alanlar, Isparta Antika Dürbün Alan Yerler. Isparta Antika Duvar Saati Alan Yerler, Isparta Antika Yağlı Boya Tablo Eşya Alanlar. Isparta Antika Askeri El Yazması Mektup Eşya Alanlar, Isparta Osmanlıca Kitap Alanlar, Isparta Plak Alanlar, Isparta Osmanlı Malzemeleri Alanlar. Isparta Hat Yazısı Alanlar, Isparta Hilye-i şerif Alanlar, Isparta El Yazması Kitap Alan Yerler, Isparta Eski Köstekli Saat Alan Yerler, Isparta Eski Tuğralı Gümüş Alanlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eighteen − 10 =

WhatsApp chat