İkizdere Antika Eşya Alanlar Ve Alan Yerler

İkizdere Antika Eşya Alanlar Ve Alan Yerler

Rize İkizdere Antika Eşya Alanlar Ve Alan Yerler, İkizdere Antika Alanlar, İkizdere Antika Alan Yerler, Rize İkizdere Antika Eşya Satmak İstiyorum, İkizdere İkinci El Kitap Alanlar, İkizdere Plak Alan Yerler, Rize İkizdere Gümüş Alım Satım, Rize İkizdere Antika Obje Bakır alan dükkanlar, İkizdere Antika Halı eksperi ekspertizi, Rize İkizdere Eski Kullanılmış Antika değeri taşıyan eşya alanlar.

İkizdere Plak Alanlar Ve Alan Yerler

İkizdere 33’lük Plak Alanlar, İkizdere 45’lik Plak Alanlar, İkizdere 78’lik Plak Alanlar, İkizdere Antika Aksesuar Alanlar, İkizdere Antika Alanlar. İkizdere Antika Aİkizdere Alan Yerler, İkizdere Antika Berat Alanlar, İkizdere Antika Bindallı Alanlar, İkizdere Antika Hereke Halı Alan Yerler. İkizdere Antika ipek Halı Alanlar, İkizdere Antika Kama Alanlar, İkizdere Antika Kapı Alanlar, İkizdere Antika Gramafon Alanlar, İkizdere Antika Gümüş Alanlar. İkizdere Antika İkizdereçer Alanlar, İkizdere Antika Eşya Alanlar, İkizdere Antika Ferman Alanlar, İkizdere Antika Fotoğraf Makinesi Alanlar.

İkizdere Gümüş Alanlar Ve Alan Yerler

İkizdere Antika Kartpostal Alanlar, İkizdere Antika Kılıç Alanlar, İkizdere Antika Kupa Alanlar, İkizdere Antika Kuranı Kerim Alan Yerler. İkizdere Antika Madalyon Alanlar, İkizdere Antika Mobilya Alanlar, İkizdere Antika Müzik Aletleri Alanlar, İkizdere Antika Müzik Seti Alanlar, İkizdere Antika Nişan Alanlar. İkizdere Antika Obje Alanlar, İkizdere Antika Oyuncak Alanlar, İkizdere Antika Porselen Yemek Takımı, İkizdere Antika Rozet Alanlar, İkizdere Antika Saat Alanlar. İkizdere Antika Sürahi Alanlar, İkizdere Antika Tekke Malzemeleri Alanlar.

İkizdere İkinci El Kitap Alanlar Ve Alan Yerler

İkizdere Antika Tombak Alanlar, İkizdere Antika Tombak Bakır Alanlar, İkizdere Antika Tüfek Alanlar, İkizdere Antika Yağlı Boya Tablo Alanlar. İkizdere El Yazması Kuranı Kerim Alanlar, İkizdere Eski Eşya Alanlar, İkizdere Antika Dürbün Alan Yerler. İkizdere Antika Duvar Saati Alan Yerler, İkizdere Antika Yağlı Boya Tablo Eşya Alanlar. İkizdere Antika Askeri El Yazması Mektup Eşya Alanlar, İkizdere Osmanlıca Kitap Alanlar, İkizdere Plak Alanlar, İkizdere Osmanlı Malzemeleri Alanlar. İkizdere Hat Yazısı Alanlar, İkizdere Hilye-i şerif Alanlar, İkizdere El Yazması Kitap Alan Yerler, İkizdere Eski Köstekli Saat Alan Yerler, İkizdere Eski Tuğralı Gümüş Alanlar.

Lübnan, Batı Asya’da bir Arap ülkesi olarak biliniyor. Lübnan’ın kuzey ve doğu tarafları Suriye’ye, güney tarafı İsrail’e komşudur. Ülke köklü bir geçmişe sahiptir ve aynı zamanda çok değerli olduğu düşünülmektedir çünkü birçok medeniyetin birlikte yaşadığı bölgelerden biridir. Lübnan’ın batı kesiminin tamamı Akdeniz sahillerine bakıyor ve oldukça etkileyici plajları nedeniyle bir süre turistlerin uğrak yerlerinden biriydi. Olağanüstü bir kültürel geçmişe sahip Lübnan’da, birçok etnik kökene sahip insanlar birlikte huzurlu bir hayat sürüyor. Buna ek olarak, birçok dinden insanlar bölgede, özellikle Beyrut’ta yaşıyor. Çoğunluğu Müslüman ve Hıristiyan iken, Yahudi bölümünü oluşturan gruplar da burada yaşıyor. Ancak Lübnan’ın böyle bir uyumu olması ülkede ciddi sorunlar getirdi. Özellikle 1976’dan sonra ülkede başlayan iç savaştan sonra bölge yaşanmaz hale geldi. 1976 ve 1992 arasındaki 16 yıllık iç savaş sırasında bölgede neredeyse her gün bir terörist faaliyet yaşandı ve bu nedenle birçok insan hayatını kaybetti. Bu iç savaş ağırlıklı olarak başkent Beyrut’ta yaşanmış ve şehir bu anlamda bölünmüştü. Lübnan’ın diğer önemli şehirleri olan Trablusgarp “Trablusgarp”, Zahie ve Nabatiye’de çatışmalar olsa da, bunun etkisi Beyrut’ta olduğu kadar iyi değildi.

Lübnan, bir zamanlar “Orta Doğu’nun Paris’i” olarak adlandırılan Beyrut’u barındırsa da, bölge neredeyse tamamen kaosa sürüklendi. Lübnan’ın resmi dili Arapça’dır. Lübnan’ın resmi kuruluş tarihi 1920’lere dayanıyor. Bu dönemde bölge Osmanlı İmparatorluğu’nun bir parçasıyken, I. Dünya Savaşı’ndan sonra Lübnan, Osmanlı himayesinden çıktı ve Fransız yetkisi oldu. Sonrasındaki bağımsızlık hareketi sayesinde ülke 24 Ekim 1945’te Fransız görevinden ayrıldı ve bağımsızlığını ilan etti. Fransız birlikleri daha sonra 31 Aralık 1946’da Lübnan’dan çekilmek zorunda kaldı. Lübnan nüfusunun yarısı başkent Beyrut’ta yaşıyor. Ayrıca, ülke nüfusunun birçoğu göç nedeniyle diğer ülkelere de akmıştır. Özellikle Latin Amerika ülkelerine göç önemli seviyelere ulaşmıştır. Lübnan’ın 2014 verilerine göre, nüfusu 4.467 milyon civarındadır. Ülkedeki kişi başına milli gelir (GSYİH) 11.067 $ ‘dır. Ülkenin para birimi resmi olarak Lübnan Poundu olmasına rağmen, piyasada dolaşan para Lübnan Poundu. Lübnan’da dünyanın en eski yerleşimleri arasında sayılan sıra dışı tarihi eserlerle karşılaşmak mümkündür.

Bu eserlerin çoğu Osmanlı İmparatorluğu döneminden kalmadır. 1516-1918 yılları arasında Osmanlı İmparatorluğu bölgede hüküm sürdü ve bu anlamda Lübnan halkının gözünde başka bir yeri daha olabilirdi. Osmanlı İmparatorluğu döneminde bölgede çok yumuşak bir atmosfer hakimdi ve burası Lübnanlıların gözünde başka bir yer tutuyor. Bununla birlikte, Lübnan Fransız yönetimine geçtikten sonra kentleşme modernizasyonuna maruz kaldı. Bölgede Akdeniz iklimi hakimdir ve hava sıcaklığı yaz aylarında 40 dereceye kadar çıkabilir. Ayrıca bölgede kışlar oldukça sıcak geçer.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

fifteen + seven =

WhatsApp chat