Haznedar Antika İkinci El Eski Kullanılmış Kitap Alanlar

Haznedar Antika İkinci El Eski Kullanılmış Kitap Alanlar

İstanbul Haznedar Antika Kitap Alanlar, Haznedar İkinci El Kitap Alanlar, Haznedar Eski Kitap Alanlar, Haznedar Kullanılmış Kitap Alanlar, Haznedar Antika Kitap Alan Yerler, Haznedar İkinci El Kitap Alan Yerler, Haznedar Eski Kitap Alan Yerler, Haznedar Kullanılmış Kitap Alan Yerler, Haznedar Antika İkinci El Eski Kullanılmış Kitap Alım Satım, Haznedar Sahaf, Haznedar 2.el Roman Hikaye Alan Firmalar, Haznedar Eski Basım Dergi Ansiklopedi Alan Dükkanlar, İstanbul Haznedar Almanca İngilizce Fransızca Arapça Farsça Dil Kitapları Alan Yerler, Haznedar Dergi,Kartpostal, Gazete, Ferman Ve Dökümanlar Alınır Satılır, Haznedar El Yazma Osmanlıca Kitap Alım Satım, İstanbul Haznedar Antika Osmanlı El Yazması Kitap Alan Yerler, Haznedar Toplu Kitap Alım Satım.

Haznedar Antika Kitap Alanlar

Haznedar Antika Kitap Alanlar, İstanbul Haznedar Antika Kitap Alan Yerler, Haznedar Antika Kitap Alım Satım, Haznedar Antika Kitap Satmak İstiyorum. Haznedar Antika Kitap , Roman, Dergi, Hikaye, Gazete, Kartpostal, Ferman, Döküman Alan Dükkanlar.

Haznedar İkinci El Kitap Alan Yerler

İstanbul Haznedar İkinci El Kitap Alanlar, Haznedar İkinci El Kitap Alan Yerler, Haznedar İkinci El Kitap Alım Satım, Haznedar İkinci El Toplu Kitap Satmak İstiyorum.

Haznedar Eski Kitap Alım Satım

Haznedar Eski Kitap Alım Satım, İstanbul Haznedar Eski Kitap Alanlar, Haznedar İkinci El Kitap Alan Yerler, Haznedar Eski Kitap Alan Dükkanlar Firmalar.

Asıl adı Mevlana Celaleddin-i Rumi olan bu büyük düşünür, Afganistan’ın Belh şehrinde doğdu. Doğum tarihi 30 Eylül 1207 ve ölümü 16 Ekim 1273’tür. Mevlana’yı bu kadar ünlü ve büyük yapan önemli faktörlerden biri babası Bahaeddin Veled’dir. O zaman babasına şairlerin sultanı denirdi. Bu şekilde Mevlana, babasından eğitim alarak kendini geliştirmeye başladı. Mevlana sadece Türk-İslam edebiyatının en büyük isimlerinden değil, aynı zamanda dünya olan çok önemli bir düşünürdür. Getirdiği mistik düşünce ile birçok insanı etkiledi ve hala etkilemeye devam ediyor. Böyle büyük bir isim herhangi bir ırktan olduğu için, o ırk için bir gurur kaynağı olacak, hangi ırktan olduğu hakkında bir tartışma var. Bu tartışmaların çoğu İranlı mı Türk mü olduğu üzerine yoğunlaşıyor. Bu iddiaları değerlendirirsek, onun İranlı olduğu görüşü hakkında şunları söyleyebiliriz: Mevlana’nın İranlı olarak adlandırılmasının en büyük nedeni, İran’da doğmamış, İran’da ya da İran’da ölmemiş olması değil. İran denmesinin en büyük nedeni Farsça eserler vermesidir. Ancak, bu bilgi bize hiçbir şey kanıtlamaz. Çünkü; Bir şairin herhangi bir dilde çalışması, şairin o dile ait ırktan olduğu anlamına gelmez. Aslında, bu görüş değişmez bir tarih kuralı olan görüşle çürütülebilir: “Bir olay o döneme göre değerlendirilir, geçmişte yaşanan bir olay veya düşünce günümüze göre değerlendirilemez”. Bu görüşe sahip olanlar Farsça eserleri günümüz şartlarına göre değerlendirdiklerinden yanlış görüş alırlar. Öyle ki Mevlana Selçuklu döneminde Konya’da yaşadı ve eserlerini orada verdi. Farsça eser vermesinin nedeni, o dönemin edebi dilinin Farsça olmasıydı. Yazarlar ve şairler Türkçenin o zamanlar talep görmediği için Farsça ve Arapça’ya döndüler. Bunun doğru olup olmadığı başka bir tartışma konusudur. Bugün yazılan bilimsel makaleler genellikle İngilizcedir, daha sonra edebi dil Farsça idi. Mevlana adına Rumi takma adı da bir ipucu verebilir. Bu takma adın kendisine verilmesinin nedeni Anadolu’da olmasıydı. Çünkü o zaman Anadolu; Diyar-ı Rum çağrıldı. Ayrıca, Mevlana’nın öğretisini ve mistisizmini sistemleştiren ve günümüze taşıyan Mevleizm’in oluşumu Osmanlı İmparatorluğu’nda meydana gelmiş ve devam etmiştir. İran’da böyle bir oluşum görülmemiştir. bu sadece Türklerde bir kült.

Haznedar Kullanılmış Kitap Alanlar

İstanbul Haznedar Kullanılmış Kitap Alanlar,Haznedar Kullanılmış Kitap Alan Yerler,Haznedar Kullanılmış Kitap Alım Satım,Haznedar Kullanılmış Kitap Alan Dükkan Firma.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

10 − 8 =

WhatsApp chat