Habibler Antika İkinci El Eski Kullanılmış Kitap Alanlar

Habibler Antika İkinci El Eski Kullanılmış Kitap Alanlar

İstanbul Habibler Antika Kitap Alanlar, Habibler İkinci El Kitap Alanlar, Habibler Eski Kitap Alanlar, Habibler Kullanılmış Kitap Alanlar, Habibler Antika Kitap Alan Yerler, Habibler İkinci El Kitap Alan Yerler, Habibler Eski Kitap Alan Yerler, Habibler Kullanılmış Kitap Alan Yerler, Habibler Antika İkinci El Eski Kullanılmış Kitap Alım Satım, Habibler Sahaf, Habibler 2.el Roman Hikaye Alan Firmalar, Habibler Eski Basım Dergi Ansiklopedi Alan Dükkanlar, İstanbul Habibler Almanca İngilizce Fransızca Arapça Farsça Dil Kitapları Alan Yerler, Habibler Dergi,Kartpostal, Gazete, Ferman Ve Dökümanlar Alınır Satılır, Habibler El Yazma Osmanlıca Kitap Alım Satım, İstanbul Habibler Antika Osmanlı El Yazması Kitap Alan Yerler, Habibler Toplu Kitap Alım Satım.

Habibler Antika Kitap Alanlar

Habibler Antika Kitap Alanlar, İstanbul Habibler Antika Kitap Alan Yerler, Habibler Antika Kitap Alım Satım, Habibler Antika Kitap Satmak İstiyorum. Habibler Antika Kitap , Roman, Dergi, Hikaye, Gazete, Kartpostal, Ferman, Döküman Alan Dükkanlar.

Habibler İkinci El Kitap Alan Yerler

İstanbul Habibler İkinci El Kitap Alanlar, Habibler İkinci El Kitap Alan Yerler, Habibler İkinci El Kitap Alım Satım, Habibler İkinci El Toplu Kitap Satmak İstiyorum.

Habibler Eski Kitap Alım Satım

Habibler Eski Kitap Alım Satım, İstanbul Habibler Eski Kitap Alanlar, Habibler İkinci El Kitap Alan Yerler, Habibler Eski Kitap Alan Dükkanlar Firmalar.

Hidrofobi kelimesi, bilim dünyasının iki farklı alanında kullanılan bir kelime olarak ortaya çıkmaktadır. Bu bilim türleri psikoloji ve kimyadır. Bu kelime psikoloji dünyasında kullanılmasına rağmen, kökeni kimya bilimine aittir.

Kimyada, moleküllerin sudan kaçınma özelliğini ifade etmek için kullanılır. Psikoloji bilimindeki bu kelimenin anlamı, kişinin su ile olan ilişkisinden gelir. Psikolojide kullanılan hidrofobi, bir kişinin sudan korktuğu anlamına gelir. İnsanlar arasında bilindiği gibi, kuduz mikrop taşıyan bir hayvan insanları ısırdığında ve kişiyi kuduzdan kurtardığında hidrofobi durumu görülür. Bu, hidrofobinin gözlendiği en yaygın durumdur. Hidrofobi durumunda, kişi sudan çok korkar ve su ile temas etmekten korkar. Kişinin bu korkusu çok yüksek bir korkudur. Kısacası, psikolojide su korkusu fobisi olarak adlandırılan hidrofobi, kimyadaki kullanımı nedeniyle psikolojide bu durum için kullanılmaktadır. Kimyada, oldukça farklı madde türleri ve yapıları incelenir ve bu maddelerin çeşitli özellikleri ortaya çıkar. Bazı maddeler su ile ıslatılamaz. Suyun kohezyon özelliğinden dolayı su maddeleri ıslatır. Kimyada, suyun ıslanamadığı maddeler hidrofobi olarak adlandırılabilir. Ayrıca, su sevenlerin tanımı bu maddeler için kullanılabilir. Hidrofobi kuduz hastalığının en önemli semptomlarından biridir. Aynı zamanda, bazı zihinsel hastalıklarda hidrofobi veya su fobisi korkusu görülebilir.

Toplumda hidrofobi sözcüğü aslında yanlış kullanılmaktadır. Bu yanlış kullanım kuduz hastalığı ve hidrofobi eşanlamından kaynaklanmaktadır. Bununla birlikte, hidrofobi, kuduz hastalığı ile aynı anlama sahip olmaktan ziyade bu hastalığın sadece bir belirtisidir. Kuduzun en önemli belirtisi olan su korkusu ile ilgili olarak, kuduz hayvanlar üzerinde bu durumu anlamak için çeşitli çalışmalar yapılmıştır. İlk olarak, bu çalışmalarda hayvanların su içmediği ve içme suyundan kaçındığı gözlendi. Araştırmaların ilk adımını oluşturan bu durum üzerine araştırmalar çok daha genişletilmiş ve daha kapsamlı hale gelmiştir. Bilimsel araştırmanın sonraki aşamalarında, kuduz hastalığı taşıyan hayvanların su içmediği ve hayvanların faringeal felç geçirdiği anlaşıldı. Tükürük kuduz taşıyan hayvanların ağızlarından akar ve bu ilk başta hayvanların korkusu nedeniyle değerlendirilmiştir. Bununla birlikte, tükürüğün hayvanların ağızlarından akmasının nedeni su korkusu değildir, ancak salgıladıkları tükürüğü yutamadıkları için. Buna neden olan farenks felci.

Kapsamlı araştırmalar sonucunda kuduz hayvanların sadece suya değil, aynı zamanda yutma özelliklerine sahip diğer şeylere de isteksiz oldukları görülmüştür. Kuduzun faringeal inmesi bu durum için en etkili durumdur. Bu, hayvanların hiçbir şeyi yutmasına izin vermez. Kuduz hayvanları bile su içmek ister, sudan uzak dururlar çünkü su yutamazlar. Su korkusu fobisi olarak kullanılan hidrofobiye, hayvanların faringeal inme neden olur. Kimya biliminde, suyun maddelerle temas etmemesi, termodinamik adı verilen yasalarla açıklanmaktadır.
Bazı maddeler su ile temas etseler de ıslanmazlar. Bu durum olağandışı bir durum olarak yorumlanmaktadır. Bu tür maddelere hidrofobik denir ve özellikle bu malzemeler suda çözünmez.

Habibler Kullanılmış Kitap Alanlar

İstanbul Habibler Kullanılmış Kitap Alanlar,Habibler Kullanılmış Kitap Alan Yerler,Habibler Kullanılmış Kitap Alım Satım,Habibler Kullanılmış Kitap Alan Dükkan Firma.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 + nine =

WhatsApp chat