Florya Antika İkinci El Eski Kullanılmış Kitap Alanlar

Florya Antika İkinci El Eski Kullanılmış Kitap Alanlar

İstanbul Florya Antika Kitap Alanlar, Florya İkinci El Kitap Alanlar, Florya Eski Kitap Alanlar, Florya Kullanılmış Kitap Alanlar, Florya Antika Kitap Alan Yerler, Florya İkinci El Kitap Alan Yerler, Florya Eski Kitap Alan Yerler, Florya Kullanılmış Kitap Alan Yerler, Florya Antika İkinci El Eski Kullanılmış Kitap Alım Satım, Florya Sahaf, Florya 2.el Roman Hikaye Alan Firmalar, Florya Eski Basım Dergi Ansiklopedi Alan Dükkanlar, İstanbul Florya Almanca İngilizce Fransızca Arapça Farsça Dil Kitapları Alan Yerler, Florya Dergi,Kartpostal, Gazete, Ferman Ve Dökümanlar Alınır Satılır, Florya El Yazma Osmanlıca Kitap Alım Satım, İstanbul Florya Antika Osmanlı El Yazması Kitap Alan Yerler, Florya Toplu Kitap Alım Satım.

Florya Antika Kitap Alanlar

Florya Antika Kitap Alanlar, İstanbul Florya Antika Kitap Alan Yerler, Florya Antika Kitap Alım Satım, Florya Antika Kitap Satmak İstiyorum. Florya Antika Kitap , Roman, Dergi, Hikaye, Gazete, Kartpostal, Ferman, Döküman Alan Dükkanlar.

Florya İkinci El Kitap Alan Yerler

İstanbul Florya İkinci El Kitap Alanlar, Florya İkinci El Kitap Alan Yerler, Florya İkinci El Kitap Alım Satım, Florya İkinci El Toplu Kitap Satmak İstiyorum.

Florya Eski Kitap Alım Satım

Florya Eski Kitap Alım Satım, İstanbul Florya Eski Kitap Alanlar, Florya İkinci El Kitap Alan Yerler, Florya Eski Kitap Alan Dükkanlar Firmalar.

Michael Porter (1947) – Harvard Üniversitesi Ekonomi ve Yönetim Profesörü. Ayrıca Strateji ve Rekabetçilik Enstitüsü’nün başkanıdır. Bölgesel kümelenme ile rekabet avantajları yaratma teorisine sahiptir.

Porter, kısaca kariyerinde anlaşılabileceği gibi; İşletme ve pazarlama konusunda uzmandır. Beş güç modelinin tümü, iş araştırmaları sonucunda tanımlanmış ve halen geçerli olan kavramlardır. Onlar hakkında kısaca konuşursak:

1. Firmalar arası rekabet:

Bu, yatırım yaptığımız veya dahil olmayı planladığımız alanda aktif olarak iş yapan diğer firmaların mevcut durumunun değerlendirilmesi, girdi ve çıktı kaynaklarının hesaplanması ve sektörün geliştirilmesi gibi unsurları içeren bir unsurdur.

Peki, iş yapmak istediğimiz sektörde aktif olarak çalışan diğer şirketlerle rekabet edebilecek düzeyde miyiz? İşletmeyi bir pasta olarak düşünürsek, bu pastadan ne kadar paylaşabileceğimizi hesaplamaya rekabet analizi denir. Ayrıca, giriş ve çıkış maliyetleri, rekabet analizi makalesinin bir parçası olarak kabul edilen bir diğer konudur. İşe giriş ve çıkış maliyetini açıklar; Her sabah fırından simit alıp sokaklarda satarsanız, ihtiyacınız olan tek şey bir tepsidir. Yatırım için harcadığınız miktar az olduğundan, bu işten çıkmak istediğinizde bir tepsi bağışta bulunursunuz. Ancak, bir otel açma hakkında düşünüyorsanız, ayrılmak istiyorsanız otel kurban riski. Sonuç olarak, yatırıma harcadığınız miktar arttıkça, çıkma olasılığınız da buna bağlı olarak azalmaktadır.

Rekabet analizinde dikkat edilmesi gereken bir nokta; bu pazar yoğunluğudur. Bu sektörde iş yapan şirketlerin payı yüzde 1 ila 10 arasındaysa, bu, yüksek bir yoğunluk derecesi ve pazardaki rakiplerin çok yüksek bir payı anlamına gelir. Buna karşılık, bir firma pazar payının yüzde 30’una sahipse, pazar payı ve yoğunluğu büyük olacaktır. Bu, iyi bir stratejiyle büyük hisse senetleri alabileceğimiz anlamına gelir.

Yarışmada ele alınacak bir diğer konu, sektörün yıllık gelişimidir. Büyüme arttıkça, bu işletmeye yatırım yapan şirketler de artacak ve bu da rekabete neden olacak. Marka tanımlamayı açıklamak için rekabet analizinde tartışılmaz bir unsurdur; Markanız çalıştığınız sektördeki müşteri tarafından takdir edilirse, diğer işler için iyi bir referans olacaktır.

Rekabet analizinin bir diğer unsuru ürün çeşitliliğidir. Ürün çeşitliliği kavramını düşündüğümüzde, çalıştığımız alandaki rakiplerimizden farklı çalışmalar yürütüyoruz. Örneğin, bir telefon üreticisiyseniz, metin mesajları, görüntülü aramalar, İnternet veya diğer birçok işlev ve su geçirmez telefonlar gibi mesajlara sahip yüzlerce telefon modeli üretilir. Ayrıca “1 yıl” şarj süresi olan bir telefonunuz da olabilir, başka bir şirket ürününüzü anlayana kadar rakiplerinizi fark edeceksiniz.

2. Malların ikame tehdidi (alternatif mal tehdidi):

Ürettiğimiz ürün yerine kullanılabilecek ürünler içerir. Bu modeli inceleyerek, kendimiz için bir ürün seçelim, örneğin, masaüstü bilgisayar üreticisiyim ve rakiplerimi dizüstü bilgisayar üreticisi olarak seçiyorum. Bu durumu göz önünde bulundurursak: alıcı ürünümü veya bir rakibin ürününü satın alıyor mu? Bir müşteri bir rakip seçerse, alternatif bir ürün tehdidi yüksek seviyededir. Alternatif bir ürün ürünümden daha ucuzsa, fiyat daha yüksektir ve alıcı için daha uygundur.

mikrofon

3. Piyasadaki tedarikçilerin baskınlığı: örneğin, pazarı yönetiyorum ve mallarımı bir toptancıdan satın alıyorum. Toptancımın çok sayıda rakibi varsa, bana aynı ürünleri sunan veya yedek ürünler sunan başka tedarikçiler varsa, bu tedarikçimin gücünü azaltacak ve beni güçlü kılacaktır. Tedarikçim bana ürünlerde fark sağlıyorsa, tedarikçimin bana güç vermesini sağlar.

Başka bir tedarikçi durumu: ileri geri birleşme sistemi. Genişletilmiş birleştirme; Tedarikçim bana mal tedarik eden ve ürünlerini de sattığı bir pazar açan bir toptancıysa, bu doğrudan bir birleşmedir.

Ters birleşme: Bir bakkal işletiyorum ve bir tedarikçiden satın aldığım bir ürünü veya aynı ürünü yapmaya başlarsam, bu da ters birleşme olacaktır. Piyasa sahibi olduğumu düşündüğümde, ileri birleşmeler ve ters birleşmeler beni güçlendiriyor.

Florya Kullanılmış Kitap Alanlar

İstanbul Florya Kullanılmış Kitap Alanlar,Florya Kullanılmış Kitap Alan Yerler,Florya Kullanılmış Kitap Alım Satım,Florya Kullanılmış Kitap Alan Dükkan Firma.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

fourteen + five =