Elazığ Antika Eşya Alanlar Ve Alan Yerler

Elazığ Antika Eşya Alanlar Ve Alan Yerler

Elazığ Elazığ Antika Eşya Alanlar Ve Alan Yerler, Elazığ Antika Alanlar, Elazığ Antika Alan Yerler, Elazığ Elazığ Antika Eşya Satmak İstiyorum, Elazığ İkinci El Kitap Alanlar, Elazığ Plak Alan Yerler, Elazığ Elazığ Gümüş Alım Satım, Elazığ Elazığ Antika Obje Bakır alan dükkanlar, Elazığ Antika Halı eksperi ekspertizi, Elazığ Elazığ Eski Kullanılmış Antika değeri taşıyan eşya alanlar.

Elazığ Plak Alanlar Ve Alan Yerler

Elazığ 33’lük Plak Alanlar, Elazığ 45’lik Plak Alanlar, Elazığ 78’lik Plak Alanlar, Elazığ Antika Aksesuar Alanlar, Elazığ Antika Alanlar. Elazığ Antika Avize Alan Yerler, Elazığ Antika Berat Alanlar, Elazığ Antika Bindallı Alanlar, Elazığ Antika Hereke Halı Alan Yerler. Elazığ Antika ipek Halı Alanlar, Elazığ Antika Kama Alanlar, Elazığ Antika Kapı Alanlar, Elazığ Antika Gramafon Alanlar, Elazığ Antika Gümüş Alanlar. Elazığ Antika Hançer Alanlar, Elazığ Antika Eşya Alanlar, Elazığ Antika Ferman Alanlar, Elazığ Antika Fotoğraf Makinesi Alanlar.

Elazığ Gümüş Alanlar Ve Alan Yerler

Elazığ Antika Kartpostal Alanlar, Elazığ Antika Kılıç Alanlar, Elazığ Antika Kupa Alanlar, Elazığ Antika Kuranı Kerim Alan Yerler. Elazığ Antika Madalyon Alanlar, Elazığ Antika Mobilya Alanlar, Elazığ Antika Müzik Aletleri Alanlar, Elazığ Antika Müzik Seti Alanlar, Elazığ Antika Nişan Alanlar. Elazığ Antika Obje Alanlar, Elazığ Antika Oyuncak Alanlar, Elazığ Antika Porselen Yemek Takımı, Elazığ Antika Rozet Alanlar, Elazığ Antika Saat Alanlar. Elazığ Antika Sürahi Alanlar, Elazığ Antika Tekke Malzemeleri Alanlar.

Tüm engerek ailesi zehirlidir ve nispeten uzun, derin azı dişlerine sahiptir. Dişleri, dişlerin çıktığı maksil adı verilen bir kemiğe bağlıdır ve diğer birçok yılanda hareketlidir ve daha kısadır. Kullanılmadığında, ağız çatısının altında, bir kın etinde dururlar. Bununla birlikte, yılan saldırdığında, dişler kafatasındaki iki uzun kemiğin – sterigoid ve transpalatin kemiklerin itilmesi nedeniyle dişler ileri doğru döner. Azı dişleri hedeflerine ulaştığında, yılanın ağzı açılır ve dişler ileri doğru işaret eder, böylece dişlerini ısırmak yerine sokabilirler.

Viper ailesi, uzak ve yerel uyarıcı 100 atış yılanlar, Deinagkistrodon acutus, çalı ustası Lachesis muta ve fer-de-lance, Bothrops lanceolatus, ayrıca kuzey engerek, geç kuzey engerek, engerek, çalı engerek, çıngıraklı yılan ve diğer çukur engerekleri Bu içerir. Grup olarak en başarılı yılanlardan biridir ve kuzey ve güney bölgelerdeki herhangi bir yılanın erişemediği enlemlerde bir tür veya başka bir tür bulunabilir. Örneğin; Kuzey engerek, Vipera berus, en kuzeydeki yaşayan yılan ve Patagonya mızrak başlı yılan, Bothrops ammodytoides en güneydeki yılan.

8348_azemiops1-786726Anglekiller ailesinin üyeleri diğer yılanlardan daha yüksek bulunabilir, Himalaya çukuru engerek, Agkistrodon himalayanus, 4.900 m rakımda bulunabilir ve birkaç tür yakınlarda hayatta kalabilir. Engerekler Madagaskar veya Güneydoğu Asya Adaları’na ulaşamasa da, Amerika’daki tüm engerekler çukur engerekleri, ancak Eski Dünya dört alt aileye de ev sahipliği yapıyor.

Ailenin en garip üyesi Fea viper, Azemiops feae. Bu nadir tür, Himalayaların uzak bölgelerinde, serin bulut ormanlarında yaşar. Vücudunu örten pürüzsüz terazilere ve başını örten büyük plakalara sahiptir. Birkaç kişi Fea engerekini gördü ve diğer engereklerle olan ilişkisi bilinmiyor. Alt ailesi olan Azemiopinae altında değerlendirilir. Causinae alt familyasında, hepsi Afrika’da bulunan altı kuzey engerek türü, başlarının üzerinde pürüzsüz ölçeklere ve büyük plakalara sahiptir. Gece kuzey engerekleri kurbağaları beslemek konusunda uzmanlaşmıştır ve insanlar için tehlikeli kabul edilmez.

Tipik Engerekler

8348_vipera_berus Rattlesnake alt familyasındaki “Tipik” engerekler veya Eski Dünya kuzey engerekleri kısa ve bodur. Büyük üçgen, kürek veya armut biçimli kafaları vardır. Ölçekler kabarıktır, bu da yılana kaba bir doku verir ve kafaları birçok küçük ölçekle kaplıdır. Bununla birlikte, Vipera cinsindeki bazı türlerin en az birkaç büyük plakası olabilir. Birçok farklı habitatta, kayalık yamaçlarda ve dağlarda yaşarlar. otlaklar, çalılar ve çöller bunlar arasındadır. Kumlu çöl türleri Peringuey engerek, Fin peringueye ve Sahara boynuzlu engerek, Cerastes cerastes, özellikle Güneybatı Afrika’nın Namibya Çölü’nden. Kumda yanlara doğru hareket ederler ve Amerikan kumul çıngıraklı yılanı Crotalus kerastlarının eski dünyadaki karşılığıdırlar. Orta Afrika’daki çalı engerekleri ağaç (ağaçta yaşayan) türlerdir ve diğer bazı türler bazen avlanmak için düşük bitki topluluklarına tırmanır. Birçok kuzey engerek kamufle edilir ve bir türün rengi, içinde yaşadığı toprağın doğasına bağlı olarak bölgeden bölgeye değişir. Afrika Bitis türlerinin özellikle karmaşık işaretleri vardır ve Gabon engerek, Bitis gabonica, genellikle dağınık renklendirmenin klasik bir örneğidir (yılanın izleri vücudunun yüzeyine dağılmıştır). Bu büyük yılan ve yakın görece şişmiş engerekleri büyük azı dişlerine sahiptir. Afrika’daki en etkileyici ve korkulan yılanlar arasında.

Birçok engerek, başlarının bazı kısımlarında “boynuz” veya çıkıntılara sahiptir. Bitis nasicornis, tarla boynuzu engerekinde olduğu gibi her iki gözde veya Batı Afrika’da yaşayan gergedan engereklerinde olduğu gibi burunda da bir pul şeklinde bulunur. Üçüncü bir varyasyon, Tanzanya’dan Usambara’nın çalı engereklerinde, ağaçlarda yaşayan Atheris ceratophorus’ta görülebilen gözlerdeki pul demetleridir. Kornanın işlevi belirsizdir, ancak yılanın gözlerini rüzgarın üflediği kum veya bitki örtüsünden korumak olabilir. Durum bunu gerektiriyorsa, diğer ailelerdeki yılanlar benzer yapılarla donatılmış olmalı, ancak bu tür ekipmana sahip değillerdi. Avrupa’dan boynuzlu engerek, Vipera ammodytes ve bazı yakın akrabalar, birçok ölçekden oluşan etli bir boynuza sahiptir. Engerekler gizlenen ve bekleyen türler olduğu için, bu uzuvların başın ana hatlarını gizlemeye yardımcı olan savunma yapıları olduğu düşünülmektedir. Çalı engerekleri çok şişmiş, pul pul pullara sahiptir. Ölçeklerinin merkeze doğru düzleştiği Afrika’da yaşayan kıllı bir çalı engerek (Atheris hispida) de oldukça yaygındır.

Elazığ İkinci El Kitap Alanlar Ve Alan Yerler

Elazığ Antika Tombak Alanlar, Elazığ Antika Tombak Bakır Alanlar, Elazığ Antika Tüfek Alanlar, Elazığ Antika Yağlı Boya Tablo Alanlar. Elazığ El Yazması Kuranı Kerim Alanlar, Elazığ Eski Eşya Alanlar, Elazığ Antika Dürbün Alan Yerler. Elazığ Antika Duvar Saati Alan Yerler, Elazığ Antika Yağlı Boya Tablo Eşya Alanlar. Elazığ Antika Askeri El Yazması Mektup Eşya Alanlar, Elazığ Osmanlıca Kitap Alanlar, Elazığ Plak Alanlar, Elazığ Osmanlı Malzemeleri Alanlar. Elazığ Hat Yazısı Alanlar, Elazığ Hilye-i şerif Alanlar, Elazığ El Yazması Kitap Alan Yerler, Elazığ Eski Köstekli Saat Alan Yerler, Elazığ Eski Tuğralı Gümüş Alanlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

6 + 10 =