Çifteler Antika Eşya Alanlar Ve Alan Yerler

Çifteler Antika Eşya Alanlar Ve Alan Yerler

Eskişehir Çifteler Antika Eşya Alanlar Ve Alan Yerler, Çifteler Antika Alanlar, Çifteler Antika Alan Yerler, Eskişehir Çifteler Antika Eşya Satmak İstiyorum, Çifteler İkinci El Kitap Alanlar, Çifteler Plak Alan Yerler, Eskişehir Çifteler Gümüş Alım Satım, Eskişehir Çifteler Antika Obje Bakır alan dükkanlar, Çifteler Antika Halı eksperi ekspertizi, Eskişehir Çifteler Eski Kullanılmış Antika değeri taşıyan eşya alanlar.

Çifteler Plak Alanlar Ve Alan Yerler

Çifteler 33’lük Plak Alanlar, Çifteler 45’lik Plak Alanlar, Çifteler 78’lik Plak Alanlar, Çifteler Antika Aksesuar Alanlar, Çifteler Antika Alanlar. Çifteler Antika Avize Alan Yerler, Çifteler Antika Berat Alanlar, Çifteler Antika Bindallı Alanlar, Çifteler Antika Hereke Halı Alan Yerler. Çifteler Antika ipek Halı Alanlar, Çifteler Antika Kama Alanlar, Çifteler Antika Kapı Alanlar, Çifteler Antika Gramafon Alanlar, Çifteler Antika Gümüş Alanlar. Çifteler Antika Hançer Alanlar, Çifteler Antika Eşya Alanlar, Çifteler Antika Ferman Alanlar, Çifteler Antika Fotoğraf Makinesi Alanlar.

Çifteler Gümüş Alanlar Ve Alan Yerler

Çifteler Antika Kartpostal Alanlar, Çifteler Antika Kılıç Alanlar, Çifteler Antika Kupa Alanlar, Çifteler Antika Kuranı Kerim Alan Yerler. Çifteler Antika Madalyon Alanlar, Çifteler Antika Mobilya Alanlar, Çifteler Antika Müzik Aletleri Alanlar, Çifteler Antika Müzik Seti Alanlar, Çifteler Antika Nişan Alanlar. Çifteler Antika Obje Alanlar, Çifteler Antika Oyuncak Alanlar, Çifteler Antika Porselen Yemek Takımı, Çifteler Antika Rozet Alanlar, Çifteler Antika Saat Alanlar. Çifteler Antika Sürahi Alanlar, Çifteler Antika Tekke Malzemeleri Alanlar.

Çifteler İkinci El Kitap Alanlar Ve Alan Yerler

Çifteler Antika Tombak Alanlar, Çifteler Antika Tombak Bakır Alanlar, Çifteler Antika Tüfek Alanlar, Çifteler Antika Yağlı Boya Tablo Alanlar. Çifteler El Yazması Kuranı Kerim Alanlar, Çifteler Eski Eşya Alanlar, Çifteler Antika Dürbün Alan Yerler. Çifteler Antika Duvar Saati Alan Yerler, Çifteler Antika Yağlı Boya Tablo Eşya Alanlar. Çifteler Antika Askeri El Yazması Mektup Eşya Alanlar, Çifteler Osmanlıca Kitap Alanlar, Çifteler Plak Alanlar, Çifteler Osmanlı Malzemeleri Alanlar. Çifteler Hat Yazısı Alanlar, Çifteler Hilye-i şerif Alanlar, Çifteler El Yazması Kitap Alan Yerler, Çifteler Eski Köstekli Saat Alan Yerler, Çifteler Eski Tuğralı Gümüş Alanlar.

Şişmiş engerekler, nemli yağmur ormanları (gaboon viper’dan bitis gabonica’ya değişen bölgeler) hariç, hemen hemen her ortamda yaşayabilir. Sahra, dağıtım alanlarının kuzeyinde bir engel oluştursa da, türler genişleyen bir çöl ve geri çekilme ile güney Fas’ta karşı karşıya kaldıklarında (kahverengi ev yılanları, Lampror fuliginosus, benzer koşullar ile) küçük bir nüfus kalır. Şişmiş engerekler ayrıca Kızıldeniz boyunca ve Arap Yarımadası’nın güneybatı köşesinde yaşarlar. Dağıtım alanının daha kuru bölgelerindeki yılanlar genellikle cansız hale gelir ve kumlu, tozlu ortama uyum sağlamak için donuk bir görünüme sahiptir. Afrika’nın kuzeydoğusundaki soluk bireylere bazen Bitis arietans somalica veya Somali şişme engerek denir. Bu alttürlerin kuyrukları altında (alt kuyruk olarak bilinir) karinalı pullar vardır. Bazı yüksek bölgelerdeki şişmiş engereklerin çarpıcı bir sarı veya turuncu alt rengi vardır ve Güney Afrika’nın Cape bölgesindeki türlere benzer. Erkek şişmiş engerekler kadınlardan daha küçük ve daha parlak renklidir.

Oyun Çeşitliliği

Şişmiş engerekler pusuda avlanır; kemirgenler, kuşlar, kurbağalar ve diğer yılanlar gibi birçok omurgalıda beslenir. Kara kaplumbağalarını bir bütün olarak yuttukları ve genellikle Afrika kirpi avladıkları bilinmektedir. Ayrıca zehir enjekte etmeden küçük ve savunmasız avları yakalayıp yutabilirler, ancak büyük avlarına hemen saldırıp serbest bırakabilirler ve zehir yürürlüğe girene kadar onları izleyebilirler. Yetişkinler ağızlarını çok büyük açabilir ve gine tavuğu, bağırsak, tavşan, hayreeks ve hatta dik açık kahverengi gibi küçük antilopları avlayabilir. Yaz aylarında, kışın kullanılmadığı zamanlarda işlenebilecek kadar büyük miktarda yağ depolayabilirler; Bu yağ yerel kabileler tarafından alınır ve romatizmanın tedavisinde kullanılır.

Dev Doğum Kümeleri

Üreme döneminde erkekler birbirleriyle savaşır ve feromon izini takip ederek dişileri izlerler. Bir dişi peşinde yedi erkek yılan olabilir. Yavrular çiftleşmeden üç veya dört ay sonra doğarlar. Güney Afrika örneğinde, bu yaz sonu. Tropikal bölgelerde, üreme süresi sıcaklıktan ziyade yağışla uyumludur, yavruların gelişi yağışlı döneme denk gelir. Bir seferde doğan yavru sayısı dişinin büyüklüğüne bağlıdır; 65 cm’lik bir kadın 11 yavru doğurur, 90 cm’lik bir kadın 35 yavru ve çok büyük bir kadın 147 yavru doğurur. Bu rakam, vahşi şişmiş engereklerde kaydedilen bir zamanda en fazla yavru olan Çek hayvanat bahçesinde tutulanlar için 156’dır. Bu kadar büyük doğum kümelerinde, avcıların av avlama oranı her zaman çok yüksektir. Şişmiş engerek yavruları ilk günden zehirli olsa da, gelenler gibi diğer türler, gevşek derili yılanlar (Mehelya); Leylekler, yırtıcı kuşlar ve hatta yırtıcı balıklar – şişmiş engerekler bazen suya girer – tarafından avlanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

twelve + 8 =

WhatsApp chat