Caferağa Antika İkinci El Eski Kullanılmış Kitap Alanlar

Caferağa Antika İkinci El Eski Kullanılmış Kitap Alanlar

İstanbul Caferağa Antika Kitap Alanlar, Caferağa İkinci El Kitap Alanlar, Caferağa Eski Kitap Alanlar, Caferağa Kullanılmış Kitap Alanlar, Caferağa Antika Kitap Alan Yerler, Caferağa İkinci El Kitap Alan Yerler, Caferağa Eski Kitap Alan Yerler, Caferağa Kullanılmış Kitap Alan Yerler, Caferağa Antika İkinci El Eski Kullanılmış Kitap Alım Satım, Caferağa Sahaf, Caferağa 2.el Roman Hikaye Alan Firmalar, Caferağa Eski Basım Dergi Ansiklopedi Alan Dükkanlar, İstanbul Caferağa Almanca İngilizce Fransızca Arapça Farsça Dil Kitapları Alan Yerler, Caferağa Dergi,Kartpostal, Gazete, Ferman Ve Dökümanlar Alınır Satılır, Caferağa El Yazma Osmanlıca Kitap Alım Satım, İstanbul Caferağa Antika Osmanlı El Yazması Kitap Alan Yerler, Caferağa Toplu Kitap Alım Satım.

Caferağa Antika Kitap Alanlar

Caferağa Antika Kitap Alanlar, İstanbul Caferağa Antika Kitap Alan Yerler, Caferağa Antika Kitap Alım Satım, Caferağa Antika Kitap Satmak İstiyorum. Caferağa Antika Kitap , Roman, Dergi, Hikaye, Gazete, Kartpostal, Ferman, Döküman Alan Dükkanlar.

Caferağa İkinci El Kitap Alan Yerler

İstanbul Caferağa İkinci El Kitap Alanlar, Caferağa İkinci El Kitap Alan Yerler, Caferağa İkinci El Kitap Alım Satım, Caferağa İkinci El Toplu Kitap Satmak İstiyorum.

Caferağa Eski Kitap Alım Satım

Caferağa Eski Kitap Alım Satım, İstanbul Caferağa Eski Kitap Alanlar, Caferağa İkinci El Kitap Alan Yerler, Caferağa Eski Kitap Alan Dükkanlar Firmalar.

Caferağa Kullanılmış Kitap Alanlar

İstanbul Caferağa Kullanılmış Kitap Alanlar,Caferağa Kullanılmış Kitap Alan Yerler,Caferağa Kullanılmış Kitap Alım Satım,Caferağa Kullanılmış Kitap Alan Dükkan Firma.

Trabzon’un Maçka ilçesinde bulunan bu manastır, tarihin en eski yapılarından biridir. Zigana dağının eteklerine inşa edilmiştir. Bina, doğa açısından çok zor yerlerde inşa edilmiştir. Meryem Ana (Panagia) akışı binanın altından akar.

Manastırın yapımı ve yapımı hakkında efsaneler var. Barnronas ve Sophronios adında iki papazın Atina’yı yarattığına inanılıyor. Bu iki papazın rüyalarında Hz. İsa ve Meryem’i gördü ve gördükleri yer Sümela’nın olduğu yer. Birbirinden habersiz olan bu iki rahip birbirlerine rüyalarını anlattıklarında, manastırın temelini attılar. Manastırın asıl adı Meryem Ana Manastırı’dır. Sümela Yunanca adıdır. Manastırın MS 395 yılında tamamlandığı tahmin edilmektedir. Trabzon Yunan İmparatoru III. Alexios döneminde yapılan bu çalışmanın yapımına katkıda bulundu. Dolayısıyla kurucu III. Alexios olduğuna dair kanıtlar var.
Sümela’yı Hristiyanlar için değerli kılan en önemli nokta Hz. Mary’nin bir resmi. İnanca göre Hz. Hz. Meryem’in portresi buraya manastırı kuran rahiplerle geldi. Ancak, bugüne kadar hiçbir resim bulunamadı. Manastır bazı dönemlerde çeşitli yağmalara maruz kalmıştır. Sıklıkla hazine avcıları tarafından kazıldı ve bir süre sonra harabeye dönüştü. Çeşitli yangınlar çıktı ve birçok tarihi değer kayboldu.

Trabzon’un fatihi Fatih Sultan Mehmet, manastırı aldıktan sonra haklarına dokunmayacağına dair bir kararname yayınladı. Yavuz Sultan Selim burada iki büyük şamdan hediye etti. Diğer zamanlarda sultanlar da buraya dokunmadılar ve çeşitli onarımlarla evrimleştiler.

Manastıra ulaşım; Belirli bir yere kadar ulaşım sağlanır. Sonra ormandan bir yol izlenir. Uzun ve dar merdivenleri çıktıktan sonra manastıra varılır. Manastır bugün formunu aldı ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından restore edilerek turizme açıldı. Trabzon şehri için hâlâ büyük bir turizm önemi olan Sümela, her yıl binlerce kişi tarafından ziyaret ediliyor. Özel bir izinle Meryem Ana’nın gökyüzüne yükselmesi nedeniyle 2010’da bir ritüel yapıldı. Bu ritüel 88 yıl sonra yapılan ilk ritüeldir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 × five =