Bozkurt Mahallesi Antika İkinci El Eski Kullanılmış Kitap Alanlar

Bozkurt Mahallesi Antika İkinci El Eski Kullanılmış Kitap Alanlar

İstanbul Bozkurt Mahallesi Antika Kitap Alanlar, Bozkurt Mahallesi İkinci El Kitap Alanlar, Bozkurt Mahallesi Eski Kitap Alanlar, Bozkurt Mahallesi Kullanılmış Kitap Alanlar, Bozkurt Mahallesi Antika Kitap Alan Yerler, Bozkurt Mahallesi İkinci El Kitap Alan Yerler, Bozkurt Mahallesi Eski Kitap Alan Yerler, Bozkurt Mahallesi Kullanılmış Kitap Alan Yerler, Bozkurt Mahallesi Antika İkinci El Eski Kullanılmış Kitap Alım Satım, Bozkurt Mahallesi Sahaf, Bozkurt Mahallesi 2.el Roman Hikaye Alan Firmalar, Bozkurt Mahallesi Eski Basım Dergi Ansiklopedi Alan Dükkanlar, İstanbul Bozkurt Mahallesi Almanca İngilizce Fransızca Arapça Farsça Dil Kitapları Alan Yerler, Bozkurt Mahallesi Dergi,Kartpostal, Gazete, Ferman Ve Dökümanlar Alınır Satılır, Bozkurt Mahallesi El Yazma Osmanlıca Kitap Alım Satım, İstanbul Bozkurt Mahallesi Antika Osmanlı El Yazması Kitap Alan Yerler, Bozkurt Mahallesi Toplu Kitap Alım Satım.

Bozkurt Mahallesi Antika Kitap Alanlar

Bozkurt Mahallesi Antika Kitap Alanlar, İstanbul Bozkurt Mahallesi Antika Kitap Alan Yerler, Bozkurt Mahallesi Antika Kitap Alım Satım, Bozkurt Mahallesi Antika Kitap Satmak İstiyorum. Bozkurt Mahallesi Antika Kitap , Roman, Dergi, Hikaye, Gazete, Kartpostal, Ferman, Döküman Alan Dükkanlar.

Bozkurt Mahallesi İkinci El Kitap Alan Yerler

İstanbul Bozkurt Mahallesi İkinci El Kitap Alanlar, Bozkurt Mahallesi İkinci El Kitap Alan Yerler, Bozkurt Mahallesi İkinci El Kitap Alım Satım, Bozkurt Mahallesi İkinci El Toplu Kitap Satmak İstiyorum.

Bozkurt Mahallesi Eski Kitap Alım Satım

Bozkurt Mahallesi Eski Kitap Alım Satım, İstanbul Bozkurt Mahallesi Eski Kitap Alanlar, Bozkurt Mahallesi İkinci El Kitap Alan Yerler, Bozkurt Mahallesi Eski Kitap Alan Dükkanlar Firmalar.

Deneme Türünün Geliştirilmesi�

Eski zamanlardan beri tüm dünya edebiyatlarında deneme eserleri bulmak mümkündür. Bazı edebiyat tarihçileri, Avrupa’dan önce Japonya, Çin ve Hindistan gibi Doğu ülkelerinde de deneylerin başladığını iddia ediyorlar.

Makalenin bağımsız bir yazı türü olmasıyla büyük bir paya sahip olan Montaigne, ilk iki cildi 1580’de yayınlanan “Essais” adlı ünlü eseri ile bu türün önde gelen ve en büyük temsilcilerinden biri haline geldi. Denemelerinde Montaigne, arkadaşlık, yalnızlık, yalvaran, kitaplar, ahlak, eğitim, kendi gözlem ve deneyimlerine dayanan düz, akıcı ve tecrübeli birçok farklı konuda kişisel görüşlerini dile getirdi. içten ifade.

3738_images-19

Montaigne makalelerini nasıl yazdığını ve hangi ortamda yazdığını açıklar:

– “Her yazar kendini kişisel ve garip bir özellikle tanıştırır; Kendimi bir gramerci veya şair olarak ya da bir avukat olarak değil, her şeyden önce kendi modelimle, Michel de Montaigne olarak tanıtmak istiyorum. İnsanlar kendim hakkında çok fazla konuştuğumdan şikayet ederse, kendileri hakkında biraz düşünmemiş gibi onlardan şikayet ederdim. ”

– “Evde olduğumda hayatım daha çok kütüphanemde; Ayrıca ev işlerini oradan yönetme fırsatım var. Ben giriş kapısının hemen üzerindeyim; Hem bahçeyi, dolgu hem de avluyu görüyorum ve evimin diğer kısımlarında sayıldım. Bu kitabı, bu kitabı, herhangi bir emir olmadan, hiçbir amaç olmadan karıştırıyorum; Hayal ettiğim hayalleri gerçekleştiğinde yazardım ya da yukarı ve aşağı gidip başka birine yazardım. ”

3738__denemeler_ (ciltleme) .jpg.aspx

Montaigne liderliğindeki patikada onu takip eden sanatçılar İngiltere’deki C. Lamb, W. Hazlitt, T. De Quincey, R. L. Stevenson ve ABD’deki R. V. Emerson ve H. D. Thoreau’dur. Bu yazarlar makalelerinde Montaigne gibi kendi kendini tanımlayan bir anlatım kullanmaya çalıştılar.

Montaigne’den sonra deneme türünün en ünlü yazarı İngilizce F. Bacon’dur. “Deneyler” adlı çalışmasıyla şekil, ifade ve içerik açısından deney türüne farklı bir boyut verdi. Düzenli, özlü ve sağduyulu düşüncelerini ve düşüncelerini içeren makaleleri, uzun zamandır hayatta başarı ve mutluluk yolları arayanlar için yol gösterici bir rol oynamıştır.

F. Bacon’un deneme türüne eklediği ağır havayı sürdürenlerin örnekleri İngiliz J. Addison ve İskoç J. Boswell ve İrlandalı O. Goldsmith gibi yazarlardır.

Modern İngiliz yazarlar arasında makaleleriyle ün kazanan şairler ve yazarlar T. S. Eliot ve A. Huxley’dir.

19. yüzyılın sonunda, deney türü özellikle edebiyat ve sanatta baskın bir özellik kazanmaya başladı. İngiltere’de yaygınlaşan deney, Fransız edebiyatındaki etkisini göstermeye başladı ve R. De Gourmont, C. Peguy, B. Julien, C. Maurras, A. Camus, EC Alain ve JP Sartre gibi yazarlar denemeye modern bir dokunuş kattı.

Makale, diğer ülkelerin literatüründe önemli bir yere sahiptir. Örneğin, M. De Unamuno, Ortegay Gasset gibi İspanyolca makaleler bu alanda 20. yüzyılın en başarılı yazarları arasındadır. Buna ek olarak, İtalyan bir filozof olan Benedetto Croce, Alman romancı T. Mann ve Alman şair R. M. Rilke de deneme türünde çok güzel eserler yazdı.

Deneme Türleri

İçerik ve anlatı özellikleri açısından, deneme türündeki eserleri “müstakil” ve düzenli olarak ikiye ayırabiliriz.

“Senli Benli Deneme Sürümü” Fransa’da Montaigne ile başlıyor. Bu tür denemelerde, yazarın önyargıları, düşünceleri ve kesin bir sonuca götüren belirli eğilimler dahil edilmemiştir. Bu yazılarda canlı ve arkadaşça bir konuşma dili hakimdir; Çok sayıda tasvir, mizah ve zekâ var.

Düzenli denemelerin ilk örnekleri İngiltere’de F. Bacon tarafından verildi. Bu makalelerde anlatı tarzı mümkün olduğunca nesnel, yoğun, ciddi, kısa ve özlüdür. Düzenli denemelerde zaman içinde değişiklikler, işlenen konular, ifade tarzı ve uzunluk değişti ve orijinal karakterlerini kaybetti. Günümüzde düzenli denemelere çoğunlukla “makaleler”, “incelemeler” veya “tez” adı verilmektedir.

Bozkurt Mahallesi Kullanılmış Kitap Alanlar

İstanbul Bozkurt Mahallesi Kullanılmış Kitap Alanlar,Bozkurt Mahallesi Kullanılmış Kitap Alan Yerler,Bozkurt Mahallesi Kullanılmış Kitap Alım Satım,Bozkurt Mahallesi Kullanılmış Kitap Alan Dükkan Firma.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

three × 5 =