Bornova Antika Eşya Alanlar Ve Alan Yerler

Bornova Antika Eşya Alanlar Ve Alan Yerler

İzmir Bornova Antika Eşya Alanlar Ve Alan Yerler, Bornova Antika Alanlar, Bornova Antika Alan Yerler, İzmir Bornova Antika Eşya Satmak İstiyorum, Bornova İkinci El Kitap Alanlar, Bornova Plak Alan Yerler, İzmir Bornova Gümüş Alım Satım, İzmir Bornova Antika Obje Bakır alan dükkanlar, Bornova Antika Halı eksperi ekspertizi, İzmir Bornova Eski Kullanılmış Antika değeri taşıyan eşya alanlar.

Bornova Plak Alanlar Ve Alan Yerler

Bornova 33’lük Plak Alanlar, Bornova 45’lik Plak Alanlar, Bornova 78’lik Plak Alanlar, Bornova Antika Aksesuar Alanlar, Bornova Antika Alanlar. Bornova Antika Avize Alan Yerler, Bornova Antika Berat Alanlar, Bornova Antika Bindallı Alanlar, Bornova Antika Hereke Halı Alan Yerler. Bornova Antika ipek Halı Alanlar, Bornova Antika Kama Alanlar, Bornova Antika Kapı Alanlar, Bornova Antika Gramafon Alanlar, Bornova Antika Gümüş Alanlar. Bornova Antika Bornovaçer Alanlar, Bornova Antika Eşya Alanlar, Bornova Antika Ferman Alanlar, Bornova Antika Fotoğraf Makinesi Alanlar.

Bornova Gümüş Alanlar Ve Alan Yerler

Bornova Antika Kartpostal Alanlar, Bornova Antika Kılıç Alanlar, Bornova Antika Kupa Alanlar, Bornova Antika Kuranı Kerim Alan Yerler. Bornova Antika Madalyon Alanlar, Bornova Antika Mobilya Alanlar, Bornova Antika Müzik Aletleri Alanlar, Bornova Antika Müzik Seti Alanlar, Bornova Antika Nişan Alanlar. Bornova Antika Obje Alanlar, Bornova Antika Oyuncak Alanlar, Bornova Antika Porselen Yemek Takımı, Bornova Antika Rozet Alanlar, Bornova Antika Saat Alanlar. Bornova Antika Sürahi Alanlar, Bornova Antika Tekke Malzemeleri Alanlar.

Menopoz; Yaşamın, genellikle 40 ila 55 yaşları arasında meydana gelen adet kanamasının düzensizliği ile biten ve daha sonra kanamanın durdurulduğu, yaşamın doğal bir evresi olarak kabul edildiği bir dönemdir. Menopoz türleri; erken menopoz (40 yaşından önce), cerrahi menopoz (yumurtalıkların ameliyatla çıkarılması) ve doğal süreçte yaşanan menopoz (östrojen ve progestrojen hormonu seviyesinin azalması). Bu dönemde, hormon seviyelerindeki azalma ile fizyolojik-psikolojik anlamda değişiklikler meydana gelir. Menopoz tanısı kan testi, kadın hastalara uygulanacak transvajinal ultrasonografi testleri ile yapılır ve doktorun rızası doğrultusunda menopoz tedavisi kadının onay sürecinde başlayabilir. Bu tedavilerin en yaygın örneği östrojen hormonu takviyesidir. menopoz-okulu kadınlar Bu dönemde; Kadın vücudunun önemli bir hormonu olan östrojenin azalması, vajinal kuruluk, ağrı ve cinsel ilişki sırasında hafif kanama, cilt elastikiyeti-kırışıklık kaybı, kilo artışı, kardiyovasküler hastalıklar, osteoporoz, gece terlemeleri, sıcak basmaları, uyku değişiklikleri desenler, yorgunluk ve depresyon. Kısacası, tüm sistemler fizyolojik ve psikolojik olarak etkilenmektedir. Bu süreci sağlık personelinin uygun danışmanlığı doğrultusunda rahatça geçirmek için kadınların menopoz hakkında bilgi ve farkındalığa sahip olmaları gerekmektedir. Menopoz hakkında bilgi sahibi olan kadın, uygun çözümleri seçerek karşılaşabileceği sorunların üstesinden gelebilecektir. Menopoz konusunda kısa süreli ve devamsızlık seminerleri yerine, gittikçe yaygınlaşan ülkemizde Menopoz Okulu eğitimlerinin verildiği görülmektedir. Yürütülen çalışmalarda; Menopoz Okullarında eğitim gören gruplar; Sosyo-demografik ve kültürel özellikler dikkate alınarak gruplandırılmış ve eğitim döneminde ortaya çıkabilecek sorunların önlendiği ve eğitim alan kadınların eğitimden sonra sorunlarıyla kolayca başa çıktığı tespit edilmiştir. Menopoz okullarında; Menopoz tanımı ve fizyolojisi -Uygulamalı egzersizler, Stresle baş etme, -Beslenme, -Cilt bakımı, -Giyim, Solunum egzersizleri, Kaliteli uyku, -Psikolojik destek, – Menopoz döneminde yapılması gereken taramalar konusunda eğitim, – Danışmanlık hizmeti verilmektedir. Ayrıca; Aynı ortamda benzer sorunlarla bir araya gelen kadınlar arasında etkili bir iletişim ortamının olması, kadınların yalnız olmadığı anlamına gelir. Bu okullar, yaşamın normal bir parçası olarak kabul edilen Menopoz döneminde daha sağlıklı, daha rahat ve bilinçli bir yaşam sürmek için her gün ihtiyaç duyulmaktadır.

Bornova İkinci El Kitap Alanlar Ve Alan Yerler

Bornova Antika Tombak Alanlar, Bornova Antika Tombak Bakır Alanlar, Bornova Antika Tüfek Alanlar, Bornova Antika Yağlı Boya Tablo Alanlar. Bornova El Yazması Kuranı Kerim Alanlar, Bornova Eski Eşya Alanlar, Bornova Antika Dürbün Alan Yerler. Bornova Antika Duvar Saati Alan Yerler, Bornova Antika Yağlı Boya Tablo Eşya Alanlar. Bornova Antika Askeri El Yazması Mektup Eşya Alanlar, Bornova Osmanlıca Kitap Alanlar, Bornova Plak Alanlar, Bornova Osmanlı Malzemeleri Alanlar. Bornova Hat Yazısı Alanlar, Bornova Hilye-i şerif Alanlar, Bornova El Yazması Kitap Alan Yerler, Bornova Eski Köstekli Saat Alan Yerler, Bornova Eski Tuğralı Gümüş Alanlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eleven − 8 =

WhatsApp chat