Bolu Antika Eşya Alanlar Ve Alan Yerler

Bolu Antika Eşya Alanlar Ve Alan Yerler

Bolu Bolu Antika Eşya Alanlar Ve Alan Yerler, Bolu Antika Alanlar, Bolu Antika Alan Yerler, Bolu Bolu Antika Eşya Satmak İstiyorum, Bolu İkinci El Kitap Alanlar, Bolu Plak Alan Yerler, Bolu Bolu Gümüş Alım Satım, Bolu Bolu Antika Obje Bakır alan dükkanlar, Bolu Antika Halı eksperi ekspertizi, Bolu Bolu Eski Kullanılmış Antika değeri taşıyan eşya alanlar.

Bolu Plak Alanlar Ve Alan Yerler

Bolu 33’lük Plak Alanlar, Bolu 45’lik Plak Alanlar, Bolu 78’lik Plak Alanlar, Bolu Antika Aksesuar Alanlar, Bolu Antika Alanlar. Bolu Antika Avize Alan Yerler, Bolu Antika Berat Alanlar, Bolu Antika Bindallı Alanlar, Bolu Antika Hereke Halı Alan Yerler. Bolu Antika ipek Halı Alanlar, Bolu Antika Kama Alanlar, Bolu Antika Kapı Alanlar, Bolu Antika Gramafon Alanlar, Bolu Antika Gümüş Alanlar. Bolu Antika Hançer Alanlar, Bolu Antika Eşya Alanlar, Bolu Antika Ferman Alanlar, Bolu Antika Fotoğraf Makinesi Alanlar.

Bolu Gümüş Alanlar Ve Alan Yerler

Bolu Antika Kartpostal Alanlar, Bolu Antika Kılıç Alanlar, Bolu Antika Kupa Alanlar, Bolu Antika Kuranı Kerim Alan Yerler. Bolu Antika Madalyon Alanlar, Bolu Antika Mobilya Alanlar, Bolu Antika Müzik Aletleri Alanlar, Bolu Antika Müzik Seti Alanlar, Bolu Antika Nişan Alanlar. Bolu Antika Obje Alanlar, Bolu Antika Oyuncak Alanlar, Bolu Antika Porselen Yemek Takımı, Bolu Antika Rozet Alanlar, Bolu Antika Saat Alanlar. Bolu Antika Sürahi Alanlar, Bolu Antika Tekke Malzemeleri Alanlar.

Bolu İkinci El Kitap Alanlar Ve Alan Yerler

Bolu Antika Tombak Alanlar, Bolu Antika Tombak Bakır Alanlar, Bolu Antika Tüfek Alanlar, Bolu Antika Yağlı Boya Tablo Alanlar. Bolu El Yazması Kuranı Kerim Alanlar, Bolu Eski Eşya Alanlar, Bolu Antika Dürbün Alan Yerler. Bolu Antika Duvar Saati Alan Yerler, Bolu Antika Yağlı Boya Tablo Eşya Alanlar. Bolu Antika Askeri El Yazması Mektup Eşya Alanlar, Bolu Osmanlıca Kitap Alanlar, Bolu Plak Alanlar, Bolu Osmanlı Malzemeleri Alanlar. Bolu Hat Yazısı Alanlar, Bolu Hilye-i şerif Alanlar, Bolu El Yazması Kitap Alan Yerler, Bolu Eski Köstekli Saat Alan Yerler, Bolu Eski Tuğralı Gümüş Alanlar.

HMHS Britannic, White Star Line tarafından üretilen 3. ve son büyük yolcu gemisidir. Titanic ve Olympic’ten sonra üretilen ve piyasaya sürülen Britannic de bu iki geminin bir kopyası olarak tasarlandı. Tam olarak aynı olan bu 3 gemiden en büyüğü Britanya. Birinci Dünya Savaşı’ndan önce üretilen Titanic ve Britannic, uluslararası sularda battı. Britannic, Belfast, İrlanda’da üretilmektedir. Gemi yolcu taşımacılığı için inşa edilmedi ve doğrudan bir hastane gemisi olarak tasarlandı. Gemi Yunanistan’da Kea adasından bir mayına çarptı ve sonunda battı. Geminin enkazı 80 m derinlikte bulunuyor.

21 Kasım 1916’da Birinci Dünya Savaşı’nda Yunanistan’dan Kea Adası’ndan madenle batan Britannic, kazadan yaklaşık 55 dakika sonra battı. İkiz kardeşi Titanic’in aksine, birçok insanın kurtarıldığı bu kazada yaklaşık 30 kişi öldü. Ancak, Titanik’te 1500’den fazla yolcu öldü. Kaza gecesi Brittanic’de 1066 kişi vardı. Bunlar bir grup hasta, yolcu ve doktordu. Buna ek olarak, gemi Birinci Dünya Savaşı sırasında İngilizlere ve müttefiklerine sağlık yararları sağladı. 1066 kişiden sadece 30’u ölürken, 1036 kişi bu kazada hayatta kalmayı başardı.

HMHS_BritannicBritannic, Birinci Dünya Savaşı’nda batık en büyük gemi olarak tescil edildi. White Star Line tarafından üretilen Britannic, zamanının en büyük gemisi olarak kabul edildi. Enkaz 80 m derinlikte bulunduğundan, birçok araştırmayı da mümkün kıldı. Aslında, Titanic’in ikiz kardeşi 4000m derinlikte olduğu için Britannic ile birçok çalışma gerçekleştirildi. Titanik’in batmasıyla tamamlanan Britannic, teknik olarak Titanik’ten daha ileriydi. Motor ve kazan dairesi Titanic’ten daha gelişmiş olarak tasarlandı. Britanya’da toplam 48 kurtarma botu vardı. Bu botlarla toplam 3600 kişinin kurtarılabilmesi, onu ikiz kardeşi Titanic’ten daha güvenli hale getirdi.

23 Aralık 1915’te hizmet vermeye başlayan Britannic, Harland ve Wolff tarafından üretildi. Halen dünyanın en büyük gemi yapımcılarından biri olarak kabul edilen bu şirket iki gemi daha üretti. Kraliyet Donanmasına hizmet eden Britannic, gün batımından sonra RMS Gignatic adını almasına rağmen, isim tekrar değiştirildi ve orijinal durumuna geri döndü. Geminin uzunluğu 269.06 m’dir ve 9 kattan oluşmaktadır. Saatte maksimum hızı 43km olarak kaydedildi. Bu dönem için çok iyi bir hızdı. Kaza günü gemide bulunan 1066 kişiden 860’ı mürettebat üyesidir. 789 kişi kapasiteli olarak tasarlanan bu gemi, 300 yaralı ve 489 hastane çalışanı taşıma kapasitesine sahipti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

two × 4 =

WhatsApp chat