Beylikova Antika Eşya Alanlar Ve Alan Yerler

Beylikova Antika Eşya Alanlar Ve Alan Yerler

Eskişehir Beylikova Antika Eşya Alanlar Ve Alan Yerler, Beylikova Antika Alanlar, Beylikova Antika Alan Yerler, Eskişehir Beylikova Antika Eşya Satmak İstiyorum, Beylikova İkinci El Kitap Alanlar, Beylikova Plak Alan Yerler, Eskişehir Beylikova Gümüş Alım Satım, Eskişehir Beylikova Antika Obje Bakır alan dükkanlar, Beylikova Antika Halı eksperi ekspertizi, Eskişehir Beylikova Eski Kullanılmış Antika değeri taşıyan eşya alanlar.

Beylikova Plak Alanlar Ve Alan Yerler

Beylikova 33’lük Plak Alanlar, Beylikova 45’lik Plak Alanlar, Beylikova 78’lik Plak Alanlar, Beylikova Antika Aksesuar Alanlar, Beylikova Antika Alanlar. Beylikova Antika Avize Alan Yerler, Beylikova Antika Berat Alanlar, Beylikova Antika Bindallı Alanlar, Beylikova Antika Hereke Halı Alan Yerler. Beylikova Antika ipek Halı Alanlar, Beylikova Antika Kama Alanlar, Beylikova Antika Kapı Alanlar, Beylikova Antika Gramafon Alanlar, Beylikova Antika Gümüş Alanlar. Beylikova Antika Hançer Alanlar, Beylikova Antika Eşya Alanlar, Beylikova Antika Ferman Alanlar, Beylikova Antika Fotoğraf Makinesi Alanlar.

Beylikova Gümüş Alanlar Ve Alan Yerler

Beylikova Antika Kartpostal Alanlar, Beylikova Antika Kılıç Alanlar, Beylikova Antika Kupa Alanlar, Beylikova Antika Kuranı Kerim Alan Yerler. Beylikova Antika Madalyon Alanlar, Beylikova Antika Mobilya Alanlar, Beylikova Antika Müzik Aletleri Alanlar, Beylikova Antika Müzik Seti Alanlar, Beylikova Antika Nişan Alanlar. Beylikova Antika Obje Alanlar, Beylikova Antika Oyuncak Alanlar, Beylikova Antika Porselen Yemek Takımı, Beylikova Antika Rozet Alanlar, Beylikova Antika Saat Alanlar. Beylikova Antika Sürahi Alanlar, Beylikova Antika Tekke Malzemeleri Alanlar.

Ortak İsim: Bulging Viper
Bilimsel Adı: Bitis arietans
Alt aile: Viperinae
Aile: Viperidae (engerek)
Alt takım: Serpentes (yılanlar)
Takım: Squamata (pullu sürüngenler)
Boyutlar: 90 cm’den 1.8 m’ye
8353_isen_engerekFiziksel Özellikler: Geniş başlı ve yuvarlak burunlu, iyi yapılmış bir gövde; ölçekler karın içine çıkıntı yapıyor; rengi değişir; çoğu koyu gri; sırtlarında “U” şeklinde izler bulunan büyük, kremsi kenarlı nişanlar veya kirli sarı veya kahverengi gövdeleri vardır.
Alışkanlıklar: Karasal havaya bağlı olarak geçici veya geçicidir.
Yaşam Hattı: Çocuğu canlı ve kümeler halinde verir; Bir seferde en fazla 156 yavru kaydedildi; gebelik süresi 90-120 gündür.
Beslenme Stili: Memeliler, kuşlar ve kertenkeleler.
Yaşam Alanı: Çok uyumludur; kapalı, yoğun ormanlar ve en kurak çöller hariç her yerde görülebilir.
Dünyadaki Dağılım: Afrika Sahra’nın güneyinde izole bir nüfusa sahip Fas’ın güneyinde yer alır; Kongo havzasında bulunmaz; Arap Yarımadası’nda küçük bir nüfus var.
Türlerin Durumu: Oldukça yaygın.
Benzer Türler: Hiçbiri, diğer büyük engereklerin renkli, geometrik şekilleri vardır.
Toksik özellikler: Nispeten toksiktir, ancak ana tehlike büyük miktarlarda enjekte edildiğinde ortaya çıkar, bir kişiyi kolayca öldürebilir, zehir yavaşça hareket eder, vakaların yüzde 90’ından fazlası tedavi ile kurtarılabilir.

Şişirilmiş engerek en yaygın Afrika yılanlarından biridir. Geniş bir dağılıma sahip olmasına rağmen, farklı habitatlarda da gözlenir ve büyüklüğünden dolayı dikkat çekicidir.

Yetişkin şişmiş engerekler büyük, ağır kanlı yılanlar genellikle tırtıl gibi düz bir çizgide hareket ederler ve arkalarında belirgin bir sığ yarık bırakırlar. Gövdenin altındaki pul izleri genellikle kumlu topraklarda görülebilir. Yılın başında görülürler, genellikle sessiz yollardan geçerler; Hareket etmeden uzanmak için mümkün olduğunca fazla ısı emmeye çalışmak birçok yaralanmaya neden olur. Tipik yılan çevikliği ile hantaldırlar, bir yerden bir yere kolayca kayamazlar. Bununla birlikte, gerekirse, kaydırma yöntemini kullanarak şaşırtıcı derecede hızlı hareket ederler. Gevşek zeminde, bu hareket yöntemi garip bir şekilde bir sargıya dönüşür.

Güçlü Savunma

Dünyanın en pozitif-yaratıkları-aslan-akrep-pozitif-yaratıkları-beyaz-köpek-balık-kaplan-köpek-balık-tuz-1016047 Açık alanda fark edilirse, muhtemelen bir süre hareketsiz kalacaktır, sonra yavaşça uzaklaş. Uzaklaşması önlenirse, korunaklı bir “S” spirali şeklini alır, kafasını hafifçe kaldırır, vücudu şişirir ve yüksek sesle tıslar. Bu ses; bir kez duyulduğunda, kolayca unutulmayacak bir sestir. Bazıları huysuzlaşır ve küçük provokasyonlarla saldırmaya başlar, hızlı ve güçlü bir şekilde ısırır (Arietans’ın bilimsel adı Latin Arieto’dan gelir ve sert vurmak veya saldırmak anlamına gelir). Saldırırken, neredeyse yerden uzaklaşabilirler, ancak hemen geri çekilirler, bazen darbe gücünün bir sonucu olarak geri çekilirler. Bu, açıkça kusurlu, şişmiş engereklerin sadece geriye doğru saldırabileceği teorisine yol açtı. Aslında, çoğu zaman kapağı geriye veya yanlara alarak saldırırlar ve geri dönme fırsatı yaratırlar. Çoğu şişmiş engerek kurbanı, son ana kadar onları ısıryan yılanı görmez. Şişmiş engerekler oldukça tembeldir ve yol kenarlarından zevk alma alışkanlığına sahiptir. Ayrıca çok iyi kamufle eder; Görmek zor çünkü günbatımında aktif. Üzerine ya da yanına basmak çok kolay, yılanın refleks olarak saldırmasına neden oluyor. Büyük oldukları için, birçok ayakkabı ve botun boynuna kadar saldırabilirler, böylece ısırıklar çoğunlukla ayak bileklerinde veya alt bacaklarda bulunur. Isırılan alanın etrafındaki ağrı ve şişlik çok hızlı gelişir (bazı ısırıklar kuru ve zehirli bulaşma olmamasına rağmen). Şişme, etkilenen uzuv ve tüm vücuda kısa sürede morarma ve kan dolu kabarcıklar şeklinde yayılır. Ancak zehir nispeten yavaş hareket eder, ölüme neden olmak iki ila dört gün sürer, bu süre zarfında tıbbi yardım mümkündür. Bir panzehiri vardır ve vakaların yüzde 90’ından fazlası iyileşir. Komplikasyonlar genellikle yanlış ilk yardımdan kaynaklanır. Örneğin; uygun olmayan turnikeler, yaranın yırtılması veya büyük bir coşku ile uygulanan panzehirler. Yüksek iyileşme oranına rağmen, Güney Afrika’daki şiddetli yılan sokmalarının çoğu ölümcül vakaların ve şişmiş engereklerin neredeyse yarısından sorumludur. Ölüm genellikle böbrek yetmezliğinden gelir.

Beylikova İkinci El Kitap Alanlar Ve Alan Yerler

Beylikova Antika Tombak Alanlar, Beylikova Antika Tombak Bakır Alanlar, Beylikova Antika Tüfek Alanlar, Beylikova Antika Yağlı Boya Tablo Alanlar. Beylikova El Yazması Kuranı Kerim Alanlar, Beylikova Eski Eşya Alanlar, Beylikova Antika Dürbün Alan Yerler. Beylikova Antika Duvar Saati Alan Yerler, Beylikova Antika Yağlı Boya Tablo Eşya Alanlar. Beylikova Antika Askeri El Yazması Mektup Eşya Alanlar, Beylikova Osmanlıca Kitap Alanlar, Beylikova Plak Alanlar, Beylikova Osmanlı Malzemeleri Alanlar. Beylikova Hat Yazısı Alanlar, Beylikova Hilye-i şerif Alanlar, Beylikova El Yazması Kitap Alan Yerler, Beylikova Eski Köstekli Saat Alan Yerler, Beylikova Eski Tuğralı Gümüş Alanlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 × 3 =