Aydıncık Antika Eşya Alanlar Ve Alan Yerler

Aydıncık Antika Eşya Alanlar Ve Alan Yerler

Yozgat Aydıncık Antika Eşya Alanlar Ve Alan Yerler, Aydıncık Antika Alanlar, Aydıncık Antika Alan Yerler, Yozgat Aydıncık Antika Eşya Satmak İstiyorum, Aydıncık İkinci El Kitap Alanlar, Aydıncık Plak Alan Yerler, Yozgat Aydıncık Gümüş Alım Satım, Yozgat Aydıncık Antika Obje Bakır alan dükkanlar, Aydıncık Antika Halı eksperi ekspertizi, Yozgat Aydıncık Eski Kullanılmış Antika değeri taşıyan eşya alanlar.

Aydıncık Plak Alanlar Ve Alan Yerler

Aydıncık 33’lük Plak Alanlar, Aydıncık 45’lik Plak Alanlar, Aydıncık 78’lik Plak Alanlar, Aydıncık Antika Aksesuar Alanlar, Aydıncık Antika Alanlar. Aydıncık Antika AAydıncık Alan Yerler, Aydıncık Antika Berat Alanlar, Aydıncık Antika Bindallı Alanlar, Aydıncık Antika Hereke Halı Alan Yerler. Aydıncık Antika ipek Halı Alanlar, Aydıncık Antika Kama Alanlar, Aydıncık Antika Kapı Alanlar, Aydıncık Antika Gramafon Alanlar, Aydıncık Antika Gümüş Alanlar. Aydıncık Antika Aydıncıkçer Alanlar, Aydıncık Antika Eşya Alanlar, Aydıncık Antika Ferman Alanlar, Aydıncık Antika Fotoğraf Makinesi Alanlar.

Ortak İsim: Balina köpekbalıkları3668_balina_kopek_1 Bilimsel Adı: Rhincodon typus Aile: Rhincodontidae Takım: Orectolobiformes Boyutlar: Yaklaşık 12 m, ancak 18 m’ye kadar büyüyebilirler. Fiziksel Özellikleri: Büyük balina gövdesi, düz kafa, kesik burun, mağara benzeri bir ağız, küçük sayısız diş, gri bir arka plan üzerinde hafif lekeler ve şeritler (her balığın ayrı desenleri vardır), vücudun dibi beyaz, 3 sırtında belirgin sırtlar. Yaşam Hattı: Çok az şey biliniyor, dişiler yumurtalar kırılana kadar içeride tutuyorlar. 300’e kadar olan embriyoların hepsi aynı gelişim aşamasında olmayabilir, bazıları yumurtadan çıkacak kadar büyüktür ve bazıları hala döllenmiş embriyo aşamasındadır, hepsi tek bir kadının karnında tutulur. Yeni doğan yavruların yaklaşık 71 cm olduğu düşünülmektedir. Beslenme Stili: Plankton, solungaç kapaklarından süzülecek kadar büyük miktarda küçük balık ve diğer küçük deniz canlılarını yer. Yaşam Alanı: Hem okyanus sularında hem de iç sularda bulunur, yüzeyden 130 m’ye kadar olan alanlarda yaşar. Yeryüzünde Dağıtım: Tropikal ve sıcak sular: Pasifik Okyanusu, Atlantik ve Hint Okyanusu. Nüfus: Bilinmiyor. 3668_balina_kopek_3 Türler Durum: IUCN tehlikelere açıktır, CITES tarafından alınmaz Balina köpekbalığı hayvan krallığının “nazik devidir”. Yaklaşabilir ve agresif olmayabilir, bu devasa filtre besleyici tüm canlı balıkların en büyüğüdür. Bazı tahminlere göre, balina köpekbalığı 18 m’ye kadar büyüyebilir. Çoğu rapor 12 metre civarında olduklarını belirtmesine rağmen, bu hala onları dünyadaki balıklar arasında en büyüğü yapıyor. En yakın rakip, 10 m olan ancak maksimum 15.2 m’ye kadar büyüyebilen büyük gözlü köpekbalığıdır (Cetorhinus maximus). Balina köpekbalığı Rhincodontidae ailesine aittir ve Orectolobiformes Takımı üyesidir. En yakın rakibi Bigeye Cetorhinidae ailesinde ve Lamniformes (uskumru köpekbalığı) takımında. Sakin Devler Her ikisi de büyük ve gerçek köpekbalıkları olsa da, köpekbalıklarının ünlü “zalim” parçalayıcı görüntüsüne uymazlar. Yaklaşımları, özellikle son yıllarda, soylarının devam etmesiyle ilgili endişeleri ortaya çıkaran en büyük faktörlerden biridir. Bunun nedeni, bu türün dünyanın belirli bölgelerinde gruplandırılmasıdır, bu nedenle çok iyi niyetli eko turistler, bilim adamları ve koruyucular erişilebilirdir, ancak elbette iyi niyetli olmayanlar da açıktır. Ticari Balıkçılık Bildirildiği gibi, Hindistan’daki üç balıkçı kasabasından sadece bir yıl içinde 1000’e kadar balina köpekbalığı avlandı. Filipinler’de bu rakam daha da yüksek olabilir. Sadece Güney Bohol’da bulunan Jagna bölgesinde, 1996’da 100 balina köpekbalığı yakalandı. Bir yıl sonra yakalanan miktar yarıya düşerek, o bölgedeki köpekbalığı popülasyonunun hızla düştüğünü gösteriyor. Pamalican Adaları, artık görünmedikleri Güney Bohol’un 20 kilometre altında.

Aydıncık Gümüş Alanlar Ve Alan Yerler

Aydıncık Antika Kartpostal Alanlar, Aydıncık Antika Kılıç Alanlar, Aydıncık Antika Kupa Alanlar, Aydıncık Antika Kuranı Kerim Alan Yerler. Aydıncık Antika Madalyon Alanlar, Aydıncık Antika Mobilya Alanlar, Aydıncık Antika Müzik Aletleri Alanlar, Aydıncık Antika Müzik Seti Alanlar, Aydıncık Antika Nişan Alanlar. Aydıncık Antika Obje Alanlar, Aydıncık Antika Oyuncak Alanlar, Aydıncık Antika Porselen Yemek Takımı, Aydıncık Antika Rozet Alanlar, Aydıncık Antika Saat Alanlar. Aydıncık Antika Sürahi Alanlar, Aydıncık Antika Tekke Malzemeleri Alanlar.

Aydıncık İkinci El Kitap Alanlar Ve Alan Yerler

Aydıncık Antika Tombak Alanlar, Aydıncık Antika Tombak Bakır Alanlar, Aydıncık Antika Tüfek Alanlar, Aydıncık Antika Yağlı Boya Tablo Alanlar. Aydıncık El Yazması Kuranı Kerim Alanlar, Aydıncık Eski Eşya Alanlar, Aydıncık Antika Dürbün Alan Yerler. Aydıncık Antika Duvar Saati Alan Yerler, Aydıncık Antika Yağlı Boya Tablo Eşya Alanlar. Aydıncık Antika Askeri El Yazması Mektup Eşya Alanlar, Aydıncık Osmanlıca Kitap Alanlar, Aydıncık Plak Alanlar, Aydıncık Osmanlı Malzemeleri Alanlar. Aydıncık Hat Yazısı Alanlar, Aydıncık Hilye-i şerif Alanlar, Aydıncık El Yazması Kitap Alan Yerler, Aydıncık Eski Köstekli Saat Alan Yerler, Aydıncık Eski Tuğralı Gümüş Alanlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 × 3 =